Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright http sp. z o. o. - Reklama - Regulamin - Prywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
TV
WP
TVP1
TVP2
4FUN
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!

Już nigdy nie będziesz musiał pamiętać PIN-u

YouTube/Mastercard News
Czujniki biometryczne coraz częściej pojawiają się w życiu codziennym. MasterCard opracował właśnie technologię, dzięki której wkrótce będziemy mogli zapomnieć nasze PIN-y do kart płatniczych. Wystarczy odcisk palca, żeby zapłacić za zakupy.

Przyszłość zawitała do nas już teraz. Biometryczne karty wykorzystujące nasze linie papilarne zamiast czterocyfrowych kodów mogą pojawić się szybciej, niż myślimy. MasterCard testuje już takie rozwiązanie w RPA, ale jeszcze w 2017 roku zamierza wprowadzić je na skalę globalną - informuje "Daily Mail".

Czy to odblokowywanie telefonu, czy robienie zakupów za pomocą karty - odcisk palca pomaga zapewnić konsumentom wygodę i bezpieczeństwo. Nie da się go podrobić, dzięki czemu posiadacze naszych kart nie muszą martwić się bezpieczeństwem swoich płatności - informuje firma.

Technologia ta ma zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. W banku będzie można zostawić odcisk palca, który zostanie przekonwertowany na cyfrowy wzór unikalny dla każdego klienta. Zakodowany zostanie na karcie płatniczej w przeznaczonym do tego miejscu. Przyciśnięcie do niego palca równoznaczne będzie z potwierdzeniem transakcji - zarówno w sklepach, jak i online.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Bartosz Nowak, 20.04.2017 20:47
Polub nas na Facebooku
0
0reakcji/
0
0
0
0
0
0
0
Komentarze