Odświeżone godzinę temu
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright http sp. z o. o. - Reklama - Regulamin - Prywatność
Twoje konto
Pogoda
Radio
TV
WP
TVP1
TVP2
4FUN
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!

Wykładowca uczelni nie przyjął medalu od prezydenta Andrzeja Dudy

Paweł Supernak / PAP
W poniedziałek odbywały się uroczystości związane z 47. rocznicą działalności Uniwersytetu Gdańskiego. Jednym z punktów obchodów było wręczenie medali od prezydenta Andrzeja Dudy długoletnim wykładowcom uczelni. Jeden z nich nie przyjął odznaczenia.

Na Uniwersytecie Gdańskim wręczono odznaczenia państwowe, medale oraz nagrody dla najlepszych nauczycieli akademickich UG. Jednym z odznaczeń były złote medale od prezydenta Andrzeja Dudy dla pracowników za "długoletnią służbę".

Jak donosi Dziennik Bałtycki, wśród odznaczonych był dr Piotr Kuropatwiński, który nie podszedł do sceny odebrać odznaczenie. "[...] decyduję się na odmowę przyjęcia tego odznaczenia w imię dążenia do zachowania spójności moich zachowań z moimi poglądami na temat istoty postawy obywatelskiej" - tłumaczył za pośrednictwem mediów społecznościowych swoją decyzję wykładowca.

Powiedział, że jego zdaniem prezydent Andrzej Duda reprezentuje rząd, który stopniowo niszczy prawo. - Odmawiam przyjęcia odznaczenia od prezydenta, który zobowiązał się stać na straży konstytucji, ale zachowuje się jak przedstawiciel narzuconej z zewnątrz władzy - władzy, która nie obala od razu praw i instytucji cywilnych, ale je powoli ukazami podkopuje i roztacza - dodał Kuropatwiński.

Zaznaczył, że nie przyjął odznaczenia również dlatego, że oznaczałoby to "przekreślenie sensu jego wysiłków na rzecz tworzenia społeczeństwa obywatelskiego - złożonego z osób odróżniających myślenie od racjonalizowania - pokrętnego uzasadniania decyzji podejmowanych przez ludzi cieszących się wyłącznie formalnym autorytetem".

21.03.2017 07:30
Polub nas na Facebooku
0
0reakcji/
0
0
0
0
0
0
0
Komentarze