Policja w Junnan

Łukasz Dynowski,30 września 2019

17 lat ukrywał się w górach. Groźny przestępca już nie umiał mówić

Tweetnij Komentuj

Policja znalazła poszukiwanego od 17 lat przestępcę, który przez ten czas żył w swojej kryjówce w górach. Mężczyznę wyśledziły z powietrza policyjne drony. Kiedy go zatrzymano, nie potrafił porozumieć się z chińskimi funkcjonariuszami, bo stracił umiejętność mówienia przez tyle lat samotności.

Handlował kobietami i dziećmi . To za te przestępstwa wiele lat temu mężczyznę zamknięto w zakładzie karnym. W 2002 roku Song Jiang zdołał jednak uciec z więzienia i od tego czasu pozostawał na wolności.

Na jego trop chińska policja wpadła na początku września. Funkcjonariusze ustalili, że 63-letni dzisiaj mężczyzna może się ukrywać w górach za swoim rodzinnym miastem w prowincji Junnan na południowym zachodzie Chin .

Policjanci wysłali drony. Dzięki nim udało się dostrzec małą jaskinię na klifie, w pobliżu której znajdowały się odpady sugerujące, że ktoś tam żyje. Policjanci udali się na miejsce i znaleźli poszukiwanego. Wnętrze jego jaskini miało ok. 2 metry kwadratowe.

Mężczyzna był odcięty od świata. Policja poinformowała, że izolował się tak długo, że częściowo stracił zdolności komunikacyjne i miał trudności, żeby porozumieć się z funkcjonariuszami. W przeżyciu pomagały mu wody z pobliskiej rzeki , którą nabierał do plastikowych butelek, oraz rozpalane przy użyciu gałęzi ogniska. Teraz, po 17 latach, mężczyzna ponownie znajduje się w więzieniu – informuje BBC.

Zobacz też: Zwiedzali jaskinię, gdy się na nie natknęli. Wywołują dreszcze

Pokaż...

Wiesz, w jakich górach znajdują się te miejscowości turystyczne?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl .

Źródło: o2.pl

Tagi: góry chiny jaskinia

Komentuj artykuł

Wybrane dla Ciebie

< Przejdź na wp.pl
Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę prywatności .