REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski12.10.18 (18:42)

70 lat utrapienia Japończyków. 250 domów ma ten sam adres

Błąd urzędników z 1950 roku uprzykrza życie mieszkańcom miasta Gifu do dziś. Jeszcze więcej powodów do narzekań mają listonosze.
leeyiutung / iStock.com

Cała dzielnica japońskiego miasta ma dokładnie ten sam adres. Brzmi następująco: "1769-2, Sagiyama, Gifu". I tak od 70 lat listy i paczki docierają do niewłaściwych adresatów, a listonosze rwą włosy z głowy.

Pojawiła się jednak szansa na ułatwienie życia mieszkańcom. Władze rozwiązały problem po blisko 70 latach i już w przyszłym roku każdy dom ma dostać niepowtarzalny numer - informuje ABC News.

REKLAMA

Problem pojawił się, gdy miasto odbudowywało się po II wojnie światowej. Potrzebnych było dużo mieszkań budowanych w szybkim tempie. W podnoszącym się po bombardowaniach Gifu ktoś zapomniał o wyznaczeniu działek i nadał całej dzielnicy ten sam adres.

Nie wszystkim podoba się rozwiązanie kłopotu. Są tacy mieszkańcy, którzy twierdzą, że przyzwyczaili się do bałaganu i nie mają nic przeciw dzieleniu tego samego adresu z 250 sąsiadami. Utyskują też, że będą musieli wymieniać wiele dokumentów.

Dzielnica jest złym snem nie tylko dla listonoszy. Przeklinają ją również dostawcy pizzy i kurierzy innych firm.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij