REKLAMA
Odświeżone 5 godzin temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Witold Ziomek09.07.19 (15:40)

300 plus dla dorosłych. Rząd przyjął rozporządzenie

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozszerza krąg uprawnionych do otrzymania pieniędzy z programu „Dobry start”. Z dodatkowych funduszy na wyprawkę szkolną będą mogli korzystać również uczniowie szkół dla dorosłych.
Tomasz Gzell / PAP

Rząd przyjął rozporządzenie z którego wynika, że programem "Dobry Start" będą objęci także dorośli uczniowie szkół dla dorosłych oraz szkół policealnych.

Dorośli uczniowie będą mogli składać wnioski o przyznanie pieniędzy na wyprawkę od 1 sierpnia.

REKLAMA

Druga zmiana, wprowadzona do programu na wtorkowym posiedzeniu rządu, to możliwość ubiegania się o świadczenie drogą elektroniczną, za pomocą systemu udostępnianego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Oglądaj też: Drogi program Rodzina 500 plus. "Dlatego rząd szuka dochodów wszędzie"

Obecnie wnioski o 300 plus, obok drogi tradycyjnej, można składać drogą elektroniczną przez kanał bankowości elektronicznej oraz portal Emp@tia.

W tym roku z programu "Dobry Start" zostanie wypłacone ponad 1,4 mld. złotych. Świadczenie zwolnione jest z podatków i składek.

Program "300 plus" nie posiada także żadnego kryterium dochodowego. Wniosek należy złożyć maksymalnie do 30 listopada. Po tym okresie pieniądze nie będą już wypłacane, a świadczenie wróci dopiero w roku kolejnym.

Kto nie dostanie pieniędzy? Rodzice wysyłający dzieci do przedszkola lub na przygotowanie przedszkolne (niezależnie, czy odbywa się w przedszkolu, czy w szkole). Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej argumentuje, że taka edukacja jest bezpłatna i "nie wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych wydatków na wyposażenie", więc i potrzeby przyznania wyprawki nie ma.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij