REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. M. Łukasik24.07.19 (16:21)

1000 plus. "Proponuję, by dać tyle nowożeńcom"

Ministerstwo Finansów stawia sprawę jasno: prezenty ślubne podlegają opodatkowaniu. Pomysł skrytykowała posłanka PO, Alicja Dąbrowska: - Proponuję, aby dać nowożeńcom na start 1000 zł.
Andrzej Rybczyński / PAP

"Jeśli darowizna przekazana w formie prezentu ślubnego lub komunijnego przekracza kwotę wolną, to należy od niej zapłacić podatek" - wyjaśnia Ministerstwo Finansów.

To odpowiedź na interpelację posła Artura Dunina z klubu PO-KO, który podkreślił, że do jego biura zgłasza się coraz więcej obywateli, którzy doświadczyli kontroli skarbowej po ślubie czy komunii.

REKLAMA

Wiceminister finansów Piotr Dziedzic zaznaczył, że co do zasady darowizny podlegają opodatkowaniu. Wiele zależy jednak od tego, kto prezent wręcza. Rodzice i najbliższa rodzina mogą "bezkarnie" przekazać 9,6 tys. zł, nieco dalsza rodzina - 7,2 tys. zł, a osoby obce - 4,9 tys. zł.

Głos w sprawie zabrała posłanka PO, Alicja Dąbrowska, która napisała w mediach społecznościowych, że nie należy opodatkowywać nowożeńców, ale... dać im gotówkę.

- W sieci krążą sugestie, aby opodatkować prezenty nowożeńców. Ja proponuję, aby im dać na start 1000 zł - napisała parlamentarzystka.

Alicja Dąbrowska jest z wykształcenia lekarzem. W wyborach parlamentarnych w 2007 została wybrana na posła z listy Platformy Obywatelskiej. W wyborach w 2015 nie uzyskała poselskiej reelekcji, jednak w tym roku objęła mandat po Andrzeju Halickim, który został wybrany do Parlamentu Europejskiego.

Obejrzyj: Dzień Dziecka. Czy dawać dziecku pieniądze? Rodzice zadają sobie to pytanie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij