REKLAMA
Odświeżone 42 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski14.09.18 (15:49)

30 tysięcy pszczół zamieszkało w bazie USA w Niemczech

Owady już rozpoczęły produkcję miodu w bazie armii USA niedaleko niemieckiego miasta Ansbach. Jednak żołnierze będą mogli go spróbować dopiero w przyszłym roku.
USAG Ansbach / flickr.com

Trzy ule stanęły nad Soldier Lake w pobliżu lotniska wojskowego. Pszczoły przyjechały do bazy USA za sprawą klubu pszczelarskiego. W jego skład wchodzą miejscowi Niemcy oraz Amerykanie - weterani, pracownicy cywilni bazy oraz członkowie rodzin żołnierzy służących w Ansbach.

*Klub poszukuje teraz czynnych żołnierzy do opieki nad owadami. *30 tysięcy nowych mieszkańców bazy nieprzypadkowo znalazło dom właśnie w tym miejscu. Pomysłodawcy liczą na to, że ule staną się lokalną atrakcją. Chcą, by szkoły organizowały tu wycieczki młodzieży, która edukowałaby się ekologicznie.

REKLAMA

Ważne jest jest pozyskiwanie miodu, choć żołnierze jeszcze go nie zjedzą. Pierwszej produkcji pszczół w Ansbach będzie można spróbować dopiero w 2019 roku, choć jak twierdzą opiekunowie owadów, pszczoły już zabrały się do pracy - podaje serwis Stars&Stripes.

dashtik / iStock.com

Aby owady miały lepsze "warunki pracy" wolontariusze posadzili nowe rośliny. Na terenach rekreacyjnych amerykańskich żołnierzy pojawiły się kwiaty wytrzymujące lepiej w warunkach suszy.

Ule w bazie w Ansbach mogą odwiedzać nie tylko dzieci z okolicznych szkół. Są one otwarte również dla turystów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij