o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

134 imigrantów porzuconych w przyczepie. Chcieli się dostać do USA

3
Podziel się

Meksykańskie siły bezpieczeństwa uwolniły 134 nielegalnych migrantów, którzy zamknięci byli w przyczepie porzuconej na poboczu autostrady w prowincji Veracruz na południowym wschodzie Meksyku. Ponad połowę z nich stanowiły dzieci.

W przyczepie były 134 osoby
W przyczepie były 134 osoby (PAP)
bEDMlFfV

Nie wiadomo jak długo imigranci tkwili w uwięzieniu. Meksykańskie media donoszą, że migranci pochodzą z Hondurasu i najprawdopodobniej usiłowali dostać się do Stanów Zjednoczonych. Media nie podają również dlaczego przemytnicy pozostawili ich na poboczu autostrady w zamkniętej przyczepie.

Szybki wzrost liczby nielegalnych imigrantów z krajów Ameryki Środkowej jest notowany w Meksyku od października 2018 roku. Stamtąd migranci zazwyczaj próbują się dostać do USA. Nasilenie ruchu migracyjnego wywołało poważny kryzys w stosunkach między Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem.

bEDMlFfX

W ramach porozumienia, które 7 czerwca zawarły oba kraje, na granicę amerykańsko-meksykańską trafi dodatkowe 6 tys. żołnierzy Gwardii Narodowej Meksyku. Jeśli ten środek okaże się niewystarczający, USA ma prawo nałożyć na towary swojego południowego sąsiada podwyższone cła.

Urząd Ceł i Ochrony Granic szacuje, że w tym roku granicę Meksyku z USA może przekroczyć nawet milion nielegalnych imigrantów. W poprzednim roku podczas tego procederu życie straciło prawie 400 migrantów.

Zobacz także: Zobacz także: Kontrowersje po słowach Lubnauer o bananach. Posłanka tłumaczy się

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDMlFgy
KOMENTARZE
(3)
dzięcioł
2 lata temu
I bardzo dobrze ,niech te darmozjady i lenie wracają do siebie i ciężką ,uczciwą pracą budują swój kraj .
Hee hee
2 lata temu
Szkoda nie tysiąc, albo jeszcze więcej
lili
2 lata temu
PRZYCZEPA 150METROW DLUGA I 150m SZROKA DO MALUSZKA Z KLIMA I SZWEDZKIM STOLEM
bEDMlFgz
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić