Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Filip Skowronek
|

19-latka była gwałcona przez gangstera. Później poroniła. Została skazana na 30 lat więzienia

14
Podziel się:

19-latka z Salwadoru została skazana na 30 lat więzienia. Evelyn Beatriz Hernandez Cruz była wielokrotnie gwałcona przez członka gangu, w wyniku czego zaszła w ciążę. Gdy poroniła, została oskarżona o morderstwo.

19-latka była gwałcona przez gangstera. Później poroniła. Została skazana na 30 lat więzienia
(twitter.com)

Na świecie jest 5 państw, w których aborcja jest całkowicie zakazana. Jednym z nich jest leżący w Ameryce Środkowej Salwador. O małym państwie jest głośno za sprawą skazanej na 30 lat więzienia Evelyn Beatriz Hernandez Cruz. 19-latka była wielokrotnie gwałcona przez członka gangu i zaszła z nim w ciążę. Po poronieniu oskarżono ją o morderstwo.

Przesądzające o winie miały być okoliczności poronienia. W kwietniu 2016 roku, gdy Hernandez miała 18-lat, poroniła w łazience. Prokurator zarzucał kobiecie zaniechanie poszukiwań odpowiedniej opieki przedporodowej. Oskarżona miała też porzucić dziecko w toalecie, by umarło. Prowadząca sprawę sędzia dodatkowo wskazała na współwinę matki Evelyn, która miała pomóc córce.

Drakońskie prawo wprowadzono w Salwadorze 20 lat temu, pod wpływem nacisków inspirowanych przez kościół katolicki ruchów pro-life. Od kilku lat trwa walka o uwolnienie 17 kobiet niesłusznie oskarżonych o morderstwo. Trzy z nich są już na wolności, czwarta opuści więzienie w przyszłym roku. W ciągu ostatnich 3 lat kolejne pięć kobiet - w tym Hernandez - zostało skazanych w wyniku przepisów penalizujących aborcję.

KOMENTARZE
(14)
Alan
rok temu
To ten gwałciciel powinien dostać bezwzględne dożywocie z ciężkimi robotami i płacić pokrzywdzonej wielomilionowe odszkodowanie. Kobieta nie powinna być karana za usunięcie ciąży z gwałtu.
afrykaner
5 lata temu
porąbani katolicy,wiwat ateiści,precz z kościołem.
optymista
5 lata temu
W pisPolsce niebawem tak samo!
mch
5 lata temu
Na jej miejscu bym się powiesił bo jakies gnoje zrujnowali jej życie i jeszcze za to cierpi wiec lepiej nie żyć!!!
Pis
5 lata temu
To wina tuska
repuplikanin
5 lata temu
Jezus Chytrus królem Polski!! już niedługo u nas też będzie tak jak czeba!!
sekciarskaswo...
5 lata temu
U nas też katopisole chcą WPROWADZIĆ takie prawo .
eldocent
5 lata temu
Zapomnieliście o San Escobar, czyli razem sześć.
Maddy
5 lata temu
bo tam gdzie religia rządzi tam jest najwięcej ubustwa, ludzkiej tragedi, zacofania i to w imię BOGA,
Xyz
5 lata temu
Do tego dążą u nas w Polsce! Czy ktoś się w ogóle zastanawial dlaczego Kościół tak bardzo naciska w tej kwestii i wchodzi ludziom "do łóżka"? Czy oby napewno chodzi o o "ochronę zycia" klocilbym sie "Każde życie powinno być chronione" - co znaczy każde?Człowieka i kazdej istoty zyjacej czy tylko czlowieka?Jeśli tylko człowieka to na jakiej podstawie?Gdzie jest napisane że życie ludzkie jest bardziej wartościowe od życia np psa?W bibli tego nie ma.Tylko dlatego ze człowiek "stoi" wyżej w hierarchii i z tego tytułu należą mu się jakieś przywileje? Nie sadze zeby Kosciolowi chodziło o ochrone życia.Ochronie podlega WYLACZNIE człowiek w fazie płodowej!Wg niego życie nienarodzonego dziecka jest ważniejsze od życia kobiety która je nosi.Slużbę wojskową odbywają tez ksiedza(a wojsko to nie tylko misje pokojowe,co świadczy o ich przyzwoleniu na morderstwa).Wpieprzaja mięso bo zabijac zwierzeta mozna.Zapobieganie ciąży jest wg nich juz aborcja..morderstwem.Liczy się kasa za nową "owieczke" w KK
gość
5 lata temu
do demokracji no, skrobać się to u nas akurat nie można. Nawet gdy zagraża to życiu matce lub narazi ją na kalectwo np. ślepotę . nawet gdy płód jest uszkodzony i niezdolny do życia po urodzeniu !!! bo tak chce ten z Torunia !!!
zachwycony
5 lata temu
no i to się nazywa prawo i porządek, nie to co u nas.
goja
5 lata temu
Niedługo w Polsce :))))
demokracja
5 lata temu
I co na to feministki co twierdza ,ze u nas nie ma demokracji? Mozna sie bezkarnie skrobac, krasc kamienice, miliardy naszych pieniedzy z podatkow i oszczednosci bezkarnie, ludzi gnoic i brylowac na salonach.I nikomu wlos z glowy nie spada, chba ze sciagnal z internetu jakas muzyke.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić