o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

20 ton mrożonej ryby miało iść na przemiał. Jest interwencja rzecznika MŚP

31
Podziel się

Po interwencji rzecznika MŚP tysiące kilogramów mrożonej ryby nie trafi do utylizacji. Początkowo lekarz weterynarii uznał, że pojedyncze sztuki mają nieprawidłową wagę, dlatego wstrzymał kontener. W pierwszej instancji urzędnicy nakazali zniszczyć cały towar.

20 ton szczupaka sprowadzonego przez jednego z przedsiębiorców decyzją urzędnika miało trafić do utylizacji. Po odwołaniu się decyzja została jednak zmieniona
20 ton szczupaka sprowadzonego przez jednego z przedsiębiorców decyzją urzędnika miało trafić do utylizacji. Po odwołaniu się decyzja została jednak zmieniona (East News, MAJA WALCZAK/East News)
bEEGCPAR

Historia wyglądała następująco. Spółka we wrześniu sprowadziła z zagranicy ponad 20 ton mrożonego szczupaka - zarówno tusz jak i patroszonej ryby.

Na granicy jednak lekarz weterynarii poddał w wątpliwość transport, ponieważ dopatrzył się niezgodności w wadze pojedynczych sztuk ryby. Decyzja? Wstrzymanie transportu, a w październiku urzędnicy weterynaryjni w I instancji nakazali zniszczenie całego towaru.

I to mimo faktu, że rzecznik MŚP dołączył do postępowania pod koniec września.

bEEGCPAT

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Spółka oraz rzecznik odwołali się od decyzji.

"Rzecznik wskazał, iż organ wydając decyzję winien kierować się zasadami proporcjonalności, bezstronności i równego traktowania, czego w przedmiotowej sprawie nie uczynił. Skoro kontrola jakości towaru nie wykazała żadnych nieprawidłowości, to niezrozumiałym było, dlaczego produkt miałby zostać zniszczony i nie dopuszczony do obrotu na rynek wewnętrzny Unii Europejskiej" - czytamy w komunikacie instytucji.

bEEGCPAZ

W drugiej instancji decyzja została uchylona, a urzędnicy weterynaryjni uznali już, że była ona zbyt restrykcyjna.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z reakcji i rozstrzygnięcia dokonanego przez organ II instancji po interwencji Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców – powiedział Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

bEEGCPBa

- Organy administracji wydając swoje decyzje powinny kierować się nie tylko przepisami prawa, ale również zasadami wynikającymi z Konstytucji Biznesu. Bardzo ważne jest, aby organy poprzez swoje działania budowały zaufanie w relacji państwo-przedsiębiorca - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEGCPBu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(31)
gość
2 lata temu
Myślenie nie boli.
Pasmantullo
2 lata temu
nie otrzymalem srodkow na konto w ramach ewidencji
Genitazy
2 lata temu
Eeech...żeby tak można było utylizować niekompetentnych urzędasów.
bEEGCPBv
👍Hulaj
2 lata temu
Do Afryki tam zjedzą
Kim youg
2 lata temu
No dziwne by było żeby nie były patroszone
Witajcie
2 lata temu
Co to jest PAŃSTWO? To grupa ludzi uzurpujacych sobie prawo do stanowienia o wszystkim według ich widzi mi się!
albko
2 lata temu
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
Luk
2 lata temu
Przecież waga była niezgodna z deklaracją,więc nie wiadomo co to za towar. Ale Polacy wszystko zjedzą, jeszcze się ucieszą i napsioczą na urzędników. Bulanda.
Obserwator
2 lata temu
Działanie urzędowych lekarzy weterynarii jest coraz bardziej bulwersujące. Koledzy Szyszki?
Marek
2 lata temu
I ta ryba cały czas czekała aż skończy się postępowanie Administracyjne ??? Naprawdę ??
Wojciech
2 lata temu
Czy ktoś nie powinien beknąć za nadgorliwość? A może po prostu ktoś wziął łapówkę żeby zniszczyć konkurencję? Gdzie jest prokuratura, policja i ABW?????? Sabotaż gospodarczy to przestępstwo.
uds
2 lata temu
"oprac. oprac. Jakub Ceglarz 21.12.2019 16:58 aktualizacja 21.12.2019 22:11" Opracowanie opracowania?
Hmmmmm
2 lata temu
Ryba? We wrześniu....decyzja w październiku??,,
bEEGCPBn
Stara ryba
2 lata temu
Rzecznik przedsiębiorców pisze, że urzędnicy nie powinni kierować się przepisami prawa.... Dobre - toż to anarchia. Jeśli urzędnicy nie będą się trzymać litery prawa, to będą rozstrzygać sprawy np. rzucając monetą lub w zależności jaka jest pogoda dadzą zgodę lub odmowę. Jeżeli prawo jest złe to należy je zmienić. Zasadę 'twarde prawo ale prawo' powinniśmy stosować, bo inaczej to droga do bezprawia.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić