Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na

29 zarzutów dla byłego wykładowcy i działacza SLD. Odpowie m.in za gwałty zbiorowe

34
Podziel się

Piotr Ż., były wiceprzewodniczący dolnośląskiego SLD, radny i wykładowca akademicki, usłyszał 29 zarzutów. Cztery z nich dotyczą gwałtu zbiorowego.

Zarzuty dla byłego wykładowcy i działacza SLD
Zarzuty dla byłego wykładowcy i działacza SLD (Agencja Gazeta, Jacek Babiel)

Policja zatrzymała Piotra Ż. 20 lutego 2013 r., zabezpieczając w jego mieszkaniu komputery i nośniki danych. Uniwersytet Wrocławski na wniosek rektora zawiesił w obowiązkach wykładowcę Instytutu Socjologii. Podobny los spotkał go w strukturach Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

22 lutego Piotr Ż. usłyszał 29 zarzutów, które dotyczą okresu od 2002 do 2012 r. Jak ustalili śledczy, ofiarami wykładowcy Uniwersytetu Wrocławskiego padło 21 kobiet. Wśród nich były studentki Piotra Ż. W śledztwie przesłuchano około 300 osób.

Stalking, erotyczne zdjęcia, zbiorowy gwałt

Za co odpowie były działacz SLD? Cztery z 29 zarzutów dotyczą gwałtów, w tym dwóch zbiorowych z udziałem jego znajomego Artura C., funkcjonariusza Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego. Piotr Ż. usłyszał również zarzuty stalkingu. Miał nękać ofiary telefonami i wiadomościami SMS.

To jednak nie wszystko. Wykładowca proponował swoim studentkom wpisanie dobrej oceny do indeksu w zamian za odbycie stosunku seksualnego. Jednej z nich miał robić zdjęcia w bieliźnie, które później umieścił w sieci.

Te zarzuty potwierdzają zeznania Ilony Cz., która była znajomą Piotra Ż. W 2011 roku odwiedziła mężczyznę w jego mieszkaniu. Według niej, została zgwałcona przez gospodarza i jego kolegę Artura C. po tym jak straciła przytomność po wypiciu drinka. Co więcej, kobieta miała być szantażowana erotycznymi zdjęciami, wykonanymi przez Piotra Ż.

Wątpliwości sądu

Jednak sąd nie zgodził się na tymczasowy trzymiesięczny areszt dla Piotra Ż. Jego zdaniem, zarzut o gwałt jest oparty wyłącznie na zeznaniach jednej kobiety. Według niego spotkania pomiędzy nim a Iloną Cz. odbywały się za obopólną zgodą. Przed sądem Piotr Ż. odpowiadał z wolnej stopy.

Wykładowca i samorządowiec nie przyznaje się do winy. Wyrok w jego sprawie zostanie ogłoszony 9 maja, jednak uzasadnienie najprawdopodobniej zostanie utajnione.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

KOMENTARZE
(34)
Miećka
4 lata temu
Teraz on będzie rżnięty....
wiec
4 lata temu
a za jaja i na hak
e4y
4 lata temu
Oj, będzie czyszczony kominek w pudle...
piotrowski197...
4 lata temu
Zbiorowy gwałt to czego zarzuty tylko dla jednego?
SLD gwalt
4 lata temu
bym sie wkrecil wte gwalty ziorowe jakies fajne studentki hmhm hehe, jeszcze SLD jajca jak berety co ja pisze gwalty jak berety a nie jaca.
wroooo
4 lata temu
jak mnie wnerwia ukrywanie tych nazwisk żaden Piotr Ż. tylko Żuk. Niech każdy obejrzy sobie tą gębę.
H
4 lata temu
Zboczeniec i panny lekkich obyczajów. Nic nowego
ali
4 lata temu
Pewnie był roztargniony i nie wiedział co robi.
Loki
4 lata temu
Niewiarygodne i przykładnie karygodne. Tyle zarzutów odczytali, że pewnie go uniewinnia, dadzą medal za odwagę i zaapelują do ludzkości.
gośc
4 lata temu
Lepiej napiszcie o skandalicznym wystapieniu spielberga.
desperados
4 lata temu
PO by go ułaskawiła,bo właśnie dzięki nim takie łachudry żyją nietykalni!!! Na innych psioczą,wytykają ,kombinują a sami uja warci.
same sie pcha...
4 lata temu
a pozniej ze niby gwałt! Trzeba uważać za co sie bierzesz i czy oby później nie będzie ze zgwałciłeś a może to ty byles gwalcony przez te laski?
albink
4 lata temu
Nie wierzę w ustalenia śledczych. Dopiero po wielu latach wychodzą na jaw manipulacje prokuratorów i policjantów, aby tylko skazać człowieka. Ostatnio jest na ten temat tyle przykładów, że włos się jeży na głowie, niewinni ludzie siedzą w więzieniach po kilkanaście lat. Wszystko robi się pod publiczkę, pod wskaźniki, i nikt nie ponosi konsekwencji. To jest zatrważające. Dajcie człowieka, a paragraf się znajdzie.
soul
4 lata temu
zamiast się uczyć szły na łatwiznę to teraz mają
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić