o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Magda Mieśnik
Magda Mieśnik
|

30 Polaków z Wuhan wyląduje dziś w Polsce. Czeka ich kwarantanna

2
Podziel się

30 ostatnich Polaków, którzy zdecydowali się ewakuować z chińskiego Wuhan, wyląduje w niedzielę wieczorem we Wrocławiu. Zostaną poddani kwarantannie i przejdą testy na obecność koronawirusa.

Polacy wracający do Polski z Chin
Polacy wracający do Polski z Chin (East News, Tomasz Jastrzebowski)
bDIMmbDp

Z Wuhan zostali ewakuowani Polacy, którzy wyrazili na to zgodę. – Część z nich zdecydowała się tam zostać ze swoimi rodzinami – mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski. Samolot z Polakami na pokładzie ma przystanek w Paryżu, a dopiero w niedzielę wieczorem we Wrocławiu. Cały czas obywatelom Polski towarzyszy personel medyczny.

- Czeka tam na nich już sztab lekarzy. Zostaną umieszczeni w osobnym budynku wrocławskiego szpitala. Z dala od innych pacjentów. Przejdą kwarantannę i badania pod kątem koronawirusa. Na razie nie mają objawów zakażenia – mówi Łukasz Szumowski.

Polacy przybywający z Wuhan od razu zostaną poddani badaniom. Lekarze pobiorą próbki do badań, by wykluczyć koronawirusa. – Mamy już w Polsce dwa laboratoria, które zrobią testy. W poniedziałek ruszy trzecie – mówi minister zdrowia. Jeszcze kilka dni temu nie mieliśmy ani jednego takiego laboratorium i lekarze musieli wysyłać próbki do Niemiec.

bDIMmbDr

Na wyniki badań trzeba będzie poczekać 48 godzin. – Dopiero gdy lekarze będą mieli pewność, że nikt nie jest zakażony, Polacy będą mogli wrócić do swoich domów – mówi Łukasz Szumowski. W Polsce jest obecnie ok. 500 osób objętych nadzorem medycznym w związku z objawami przypominającymi koronawirusa.

W piątek na SOR w Olkuszu zgłosił się mężczyzna z gorączką i dusznościami. Został przetransportowany w szpitala w Krakowie. Dopiero jutro będą znane jego wyniki badań pod kątem koronawirusa.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz też: Magdalena Biejat odwołana z funkcji szefowej Komisji Rodziny. Będzie odwet w Senacie?
bDIMmbDx
bDIMmbDS
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(2)
Is only me
rok temu
Zamknac przeloty do chin. Zakazac transportu towarow. I tyle.
Śpioch
rok temu
Może ich uśpić i po problemie
Najnowsze komentarze (2)
Is only me
rok temu
Zamknac przeloty do chin. Zakazac transportu towarow. I tyle.
Śpioch
rok temu
Może ich uśpić i po problemie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić