o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

500 tysięcy lub areszt. Sąd podjął decyzję wobec Lisieckiego

8
Podziel się

Sąd Rejonowy we Wrocławiu zdecydował się na 3-miesięczny areszt dla wydawcy polskich tygodników. Michał Lisiecki może jednak wyjść na wolność po wpłaceniu 500 tysięcy złotych.

Michał Lisiecki jest wydawcą tygodników "Do Rzeczy" i "Wprost"
Michał Lisiecki jest wydawcą tygodników "Do Rzeczy" i "Wprost" (PAP, Jan Karwowski)
bECDhJOt

Mężczyzna usłyszał wcześniej zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Zasądzone poręczenie majątkowe musi wpłynąć najpóźniej do 25 marca. - Można też ustanowić zastaw na hipotece należącej do podejrzanego nieruchomości o tej wartości - poinformowała adwokat oskarżonego, Renata Kopczyk.

Akcja służb

W środę Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało Lisieckiego, który jest podejrzewany o blisko 30-milionowe wyłudzenia z jednej z firm. Spółka zajmowała się remontami linii kolejowych Dzień później służby zatrzymały trzy kolejne osoby: Wioletę R., Michała F. i Marcina K.

bECDhJOv

Wszystkim podejrzanym postawiono już zarzuty działania w organizacji przestępczej. Dodatkowo ciąży na nich zarzut "spowodowania szkody w wielkich rozmiarach oraz dopuszczenia się przestępstw skarbowych" informowała rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

Według śledczych zatrzymani prowadzili swoją działalność przez trzy lata. Od 2012 do 2015 roku mieli narazić na 40-milionową szkodę Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury sp. z.o.o.

bECDhJOB

"Działania grupy polegały na przywłaszczeniu środków finansowych pochodzących z masy upadłości poprzez zawieranie szeregu umów i ustnych porozumień na rzekome usługi, za które wystawiane były poświadczające nieprawdę dokumenty w postaci nierzetelnych faktur" - informowała Prokuratura Krajowa w opublikowanym oświadczeniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Onet

bECDhJOC
Zobacz także: Zobacz także: Wydawca "Wprost": "Decyzja o publikacji materiałów na temat Durczoka była słuszna"
bECDhJOW
KOMENTARZE
(8)
Wszydtkich
2 lata temu
Kiedy Jarka zkns na 3 miechy.jest przecież podejrzany.wyludzenie pracy i łapówka niby dla księdza.risnodc więc zamykamy wszystkich
Podejrzani ws...
2 lata temu
Podejrzany czyli jeszcze niewinny.to dlaczego siedzi .zwariowaliscie z tymi codziennymi aresztanci niech się tłumaczy ale jak siedzi to jak się ma broni c.cos w prawie nie gra . Kaczyński podejrzany po wyłudzenia i nie siedzi.jak to jest do cholery.podejrzsny może być ma,dy z nas.niwinny po milion kary za trzymanie w areszcie bezpodstawne.pis robi nagonkę szkoda że nie na swoich zlodzirji wyłudza Zoe.tteonienie kasy z podatków to co jak.niegodpodarnosc.wyludzenie np na Rydzykiem .itd.naprawde sądy do bani.gfzie równość gdzieś.smierdzi polityką.pis chce że mamy mieć tylko miskę ryżu.niewolnictwo naprawdę na ulicę jak w Anglii.
ffg
3 lata temu
Bob budowniczy tylko 1 300 000 euro, były maz Marty Kaczynskiej tylko 14,5 miliona pln
bECDhJOX
23bmw
3 lata temu
Za dużo to nie ma do powiedzenia
ciekawy
3 lata temu
a kaucja za osobę z KNF już wpłynęła
&
3 lata temu
W opublikowanym na Facebooku oświadczeniu wymieniają działania, które ich zdaniem wskazują, że "prokuratura zamieniła się w komitet obrony Jarosława Kaczyńskiego". "Powtarzanie pytań, pytania sugerujące w obronie Jarosława Kaczyńskiego, uchylanie pytań, które miały uściślić udział Jarosława Kaczyńskiego w sprawie tzw. koperty, próba namawiania świadka do zmiany zeznań niekorzystnych dla Jarosława Kaczyńskiego, zastraszanie świadka za pomocą trzech funkcjonariuszy służb skarbowych, przekraczanie terminów określonych w kpk, aby uniemożliwić sądową kontrolę decyzji prokuratorskich, próba przerzucania na pokrzywdzonego kosztów finansowych postępowania, wymyślanie kolejnych pretekstów do przesłuchań, karanie świadka grzywnami za brak obecności na usprawiedliwionych przez niego terminach zeznań" - czytamy.
Alojzy
3 lata temu
O! I znów kolejnictwo? A może ktoś by się zainteresował przyczyną upadłości oleśnickich Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego? Tam dopiero było bagienko.
UB-ckisyn
3 lata temu
Przekręcił 4 mln, kaucja 500 tys!!!!!!! To jakieś jaja???
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić