Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Paulina Górnicka
Paulina Górnicka
|
aktualizacja

6-letni Filip wylądował w Bostonie. Mariusz Błaszczak: trzymamy kciuki

9
Podziel się

6-letni Filip ze skomplikowaną wadą serca dotarł do Bostonu, gdzie ma przejść kolejną, ósmą już, operację. Podróż do USA była możliwa dzięki pomocy MON. - Trzymamy kciuki, żeby wszystko było dobrze - powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Samolot MON przewiózł Filipa do Bostonu. Chłopca czeka poważna operacja serca
Samolot MON przewiózł Filipa do Bostonu. Chłopca czeka poważna operacja serca (Ministerstwo Obrony Narodowej/Twitter)
bEKOebBx

Udostępniony przez MON samolot sił powietrznych zagwarantował niezbędne bezpieczeństwo chłopcu, który ze względu na ciężki stan, nie może podróżować na pokładach samolotów rejsowych. Filip w asyście wojskowych lekarzy poleciał Gulfstreamem, którym na co dzień latają najważniejsze osoby w państwie.

- Jestem bardzo usatysfakcjonowany, że wojsko mogło pomóc. Chciałbym podziękować zarówno lekarzom, jak i personelowi samolotu, który dowiózł małego Filipa do Bostonu na operację serca - mówił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w "Sygnałach Dnia".

bEKOebBz

Błaszczak przypomniał, że w pomoc chłopcu zaangażowało się mnóstwo osób. - Trzymamy kciuki, żeby wszystko było dobrze - powiedział szef resortu. Dodał, że Filip ma wrócić do Polski za 4-5 tygodni, również samolotem vipowskim.

Polscy lekarze są bezradni

6-letni Filip Garnowski z Brwinowa cierpi na złożoną, wrodzoną wadę serca: serce jednokomorowe, nierosnące żyły płucne, nieprawidłowy spływ żył płucnych, nadciśnienie w płucach, brak przepływu krwi z lewego płuca do serca. Chłopiec ma już za sobą siedem operacji na otwartym sercu.

bEKOebBF

Niestety, polscy lekarze nie są w stanie pomóc Filipowi. Jedyną szansą jest dla niego operacja w Stanach Zjednoczonych. Lekarze z Boston’s Children Hospital zaproponowali przeprowadzenie zabiegu i leczenie metodą balonowego poszerzania żył płucnych. Stosuje się do tego lek, który stymuluje do wzrostu żyły płucne. Takie leczenie nie jest możliwe w Polsce. Pieniądze na operację, łącznie ponad 2 mln zł, udało się zebrać dzięki publicznej zbiórce.

Zobacz także: Cezary Tomczyk: służba zdrowia w zapaści, a dyrektor szpitala wozi kule dla Kaczyńskiego

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

bEKOebCa
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(9)
Mama też Fili...
2 lata temu
Filuś,Twój Anioł Stróż jest przy Tobie....Będzie dobrze😇
adam
2 lata temu
"Podróż do USA była możliwa dzięki pomocy MON" - a nie dzięki podatnikom , którzy za to wszystko płacą - tak w celu doprecyzowania . Zdrówka mały.
45
2 lata temu
Przychodzi ojciec Tadeusz do rządu i mówi że potrzebuje 20 mln na jakąś inwestycję i oczywiście na to pieniądze są a już 2 mln na chore dziecko nie ma na to muszą się zrzucać ludzie a pan Błaszczak będzie się chwalił że MON dał samolot . Ot i cały PiS dla bogatego księżula jest na chore dziecko nie ma
bEKOebCb
Ja
2 lata temu
Hmm a ja mam pytanie-bo nie rozumiem -dlaczego akurat ten Filip dostał taka szanse,gdzie zaangażowano wojsko,ministerstwo,samoloty VIP?Co z innymi dziećmi??nie rozumieniem.Oczywiście trzymam kciuki za Filipa ale dlaczego inne dzieci nie maja takiej opieki i często umierają 😓
M
2 lata temu
Cudowna wiadomość, w nas siła żeby pomóc, chociażby finansowo, trzymam kciuki,wracaj do zdrowia:*
R.P
2 lata temu
Mały wracaj do zdrowia.3mam kciuki.
Joanna
2 lata temu
Polscy lekarze sa bezradni????nasi lekarze sa bardzo zdolni! Jakos daja rade za granicami kraju! Nieeecos tu nie gra... to polski system zdrowotny i przedtarzaly sprzet sa bezradne. 2 mln za operacje dla Amerykanow???? Amerykanom dac a naszym lekarzom nic! We wlasnych lekarzy musimy inwestowac, ich szkolic a nie cudzym miliony placic.
Sean
2 lata temu
Mam nadzieję że w końcu się uda doprowadzić do zdrowia MAŁEGO WOJOWNIKA i nie będzie już cierpiał. 3mam kciuki
R LDZ
2 lata temu
Trzymaj sie mały. Sam mialem operację na otwartym sercu. Ty miałeś juz 7 Mocarz z Ciebie. Dużo zdrowia.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić