o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Filip Skowronek
|

65-latce kazali wyrzucić do kosza 49 tys. złotych. Policja szuka oszustów

34
Podziel się

65-latka z Zawiercia wyrzuciła do kosza na śmieci 49 tys. złotych, czyli wszystkie swoje oszczędności. Zrobiła to na polecenie oszusta udającego funkcjonariusza CBŚP. Chwilę później śmietnik opróżniła inna kobieta. Policja szuka sprawców zuchwałego wyłudzenia.

65-latce kazali wyrzucić do kosza 49 tys. złotych. Policja szuka oszustów
(śląska policja)
bDZnyNzF

Do 65-letniej zawiercianki zadzwonił mężczyzna, który podał się za funkcjonariusza CBŚP. Poinformował kobietę o operacji wymierzonej w niebezpiecznych przestępców. Poprosił, by udzieliła pomocy w ich ujęciu. 65-latka miała w tym celu przekazać policji dużą sumę pieniędzy. Kobieta zgodziła się przekazać wszystkie oszczędności.

Oszust był na tyle przebiegły, że poinformował o konieczności dochowania tajemnicy nawet przed pracownikami banku, którzy mogą być w zmowie z przestępcami. W ten sposób uniknął sytuacji, w której kobieta zostałaby powstrzymana przed wypłaceniem pieniędzy - obsługa banków jest przygotowana na zapobieganie tego typu oszustwom i może powstrzymać ofiarę przed pobraniem środków.

Co więcej, mężczyzna wykorzystujący metodę na policjanta poprosił nawet, by kobieta wybrała numer 997 i potwierdziła tożsamość "funkcjonariusza". Po postąpieniu zgodnie z instrukcjami połączenie zostało przekierowane do kolegi oszusta. Ten z kolei potwierdził słowa wspólnika. 65-latka umieściła w ulicznym koszu na śmieci 49 tys. złotych w gotówce - oszczędności całego życia.

bDZnyNzH

Zaledwie dwie minuty później monitoring zarejestrował młodszą kobiete nurkującą w koszu na śmieci. Teraz policja publikuje jej wizerunek, prosząc o pomoc w schwytaniu przebiegłych oszustów.

bDZnyNAi
KOMENTARZE
(34)
facet
4 lata temu
gdzie nagranie?
Ja
4 lata temu
Ale te osoby w takim wieku sa naprawdę naiwne, no kurde pilicja ixh potrzebuje do pomocy jak trzeba byc głupim żeby uwierzyć
ecik
4 lata temu
Na tym zdjęciu to nawet idzie rozpoznać wspólniczkę.
bDZnyNAj
gosc
4 lata temu
Nie rozumiem jak można być tak walniętym na głowę żeby dać sobie wcisnąć taki kit
stefan
4 lata temu
połączenie na 997 zostało przekierowane?... do kolegi oszusta? to chyba nie takie proste.
marc
4 lata temu
Niestety to nie pierwszy i nie ostatni przypadek, gdy oszust żeruje na starszych osobach. Takich jest najłatwiej okraść. Tak samo z podszywaniem się pod hydraulika, elektryka itd.
hgf
4 lata temu
Ludzie troche pomyslcie zanim cos zrobicie. Swoja droga ta Pani musiala miec cos na sumieniu skoro wykonala takie glupie polecenie
moooo
4 lata temu
Głupich nie sieją. Zgroza
Oko
4 lata temu
To zapewne ktoś z PISu, bo przecież potrzeba na 500+
ppłk
4 lata temu
Dziewczyna wygląda na cygankę, a włosy tylko rozjaśnione. A jeśli to cyganka, to już po kasie.
sasasa
4 lata temu
no jakies minium inteligencji trzeba miec zeby az tak sie nie dawac nabierac....
observer
4 lata temu
Trzeba prawdzie spojrzeć w oczy.Plaga oszustw w Polsce rozwinęła swe niebotyczne skrzydła podczas 8-śmiu lat rządów PO-PSL.
rycho
4 lata temu
A mogła dać na KOD
bDZnyNAb
gosc
4 lata temu
Farbowana cyganka?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić