Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

82 przestępstwa, 60 zatrzymanych i próba gwałtu. Policja podsumowuje pierwsze dni Woodstocku

141
Podziel się:

- Większość przestępstw związanych jest z posiadaniem i udzielaniem narkotyków. Do najpoważniejszych należy zaliczyć jedno ciężkie pobicie i jeden zgłoszony gwałt. Dotychczas zatrzymano 60 osób - poinformował w piątek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy. Doszło też do poważnego wypadku, w którym ucierpiała młoda dziewczyna.

82 przestępstwa, 60 zatrzymanych i próba gwałtu. Policja podsumowuje pierwsze dni Woodstocku
(PAP)

Jak powiedział Maludy, w policyjną operację zabezpieczenia 23. Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) zaangażowanych jest 1,6 tys. funkcjonariuszy. Od poniedziałku odnotowano tam 82 przestępstwa, 170 wykroczeń i zatrzymano 60 osób.

Z danych policji wynika, że pociągami, których łącznie było 220, do Kostrzyna przyjechało 55 tys. osób. Ponadto do miasta wjechało 12 tys. samochodów, które stoją na specjalnie wydzielonych parkingach. Na tej podstawie liczbę uczestników można oszacować na ok. 100 tys.

Aktualny i dokładny raport policji ze zdarzeń na Przystanku Woodstock można śledzić TUTAJ.

Zobacz także: WIDEO: Przystanek Woodstock - jedyny taki festiwal na świecie

W ramach policyjnej operacji do Kostrzyna nad Odrą delegowano także funkcjonariuszy ze sprzętem umożliwiającym monitorowanie i identyfikowanie prób dokonania aktu terrorystycznego. - Sprawdzenie scen, praca policyjnych ekspertów i wyszkolonych psów zakończyła się tuż przed pierwszymi koncertami. Nie ujawniono żadnych niebezpiecznych materiałów - powiedział Maludy.

Przewrócili konar. Dziewczyna jest w szpitalu

Funkcjonariusze poinformowali też, że na festiwalu doszło do poważnego wypadku. Dwaj mężczyźni wyłamali suchy 4-metrowy konar, który spadł na jeden z namiotów, kiedy była w nim 19-latka z Trójmiasta. Dziewczyna z urazem kręgosłupa trafiła do szpitala. Był też przypadek naruszenia prawa lotniczego. Motolotniarz wbrew obowiązującemu zakazowi wleciał nad teren festiwalu.

Ze strony służb państwowych oprócz policji w zabezpieczenie imprezy zaangażowani są m.in. funkcjonariusze i pracownicy Straży Pożarnej i Straży Granicznej. Nad bezpieczeństwem uczestników festiwalu czuwają też służby organizatora - ponad 1 tys. przeszkolonych osób z tzw. "Pokojowego Patrolu" oraz kilkuset zawodowych ochroniarzy tworzących tzw. "Niebieski Patrol". Cały teren jest stale monitorowany.

System zabezpieczenia medycznego tworzy ponad 300 ludzi z "Medycznego Patrolu", przede wszystkim ratowników medycznych, pielęgniarek i lekarzy. W pogotowiu jest 10 ambulansów, na samym terenie festiwalu działa szpital polowy.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(141)
z
5 lata temu
kto ma czas na festival dragow
Hm
5 lata temu
Szrek tam jest i wszystko na temat
JASIU
5 lata temu
OBYŚCIE TAK BYLI PRĘŻNI, GDZIE TRZEBA!!!~!
agata
5 lata temu
tam to wypala- dilerka ma pelne rece rtoboty ale jakie kokosy
Polak i obywa...
5 lata temu
Na tym portalu jest ,,odkryli skrzynie ze złotem nazistów". Jakich ,,nazistów,,? NIEMIECKICH BANDYTOW. To jest prawdziwe określenie.
niestety
5 lata temu
Sypie się mit o idealnej pełnej miłości imprezie.
były woodstoc...
5 lata temu
Oj, jak ja to kocham. Znowu się zaczyna jak co roku. Protestujące komentarze od ludzi, którzy nigdy tam nawet nie byli. Ja byłem chyba ok. sześciu razy w swoim życiu i nigdy nie zostałem okradziony, pobity, nie miałem żadnych przykrych doświadczeń. Raz na te sześć widziałem tylko bójkę, która została natychmiastowo przerwana przez patrol pokojowy. Poza tym powiedzmy sobie szczerze, na taką imprezę masową i skupisko tysięcy ludzi na raz w jednym miejscu, coś po prostu MUSI się stać. Są nawet na to naukowe dowody. Nie wciskajcie kitu jak tam jest źle na siłę. Codziennie 10 kobiet jest gwałconych w naszym kraju, to co, zakazać im w ogóle wychodzić z domu? Rzeczy się dzieją, czy na festiwalu, czy po drodze do sklepu po bułki. Nie wciskajcie ludziom kitu, apeluję.
Rabin
5 lata temu
Te niby przestępstwa były na przystanku Jezus ,który przykleił się do Owsiaka. To tam była próba gwałtu jaką dopuścił się ksiądz na naćpanym duchowo młodym chłopaczku. Na Woodstock nikt nie całował drewnianych kołków tak jak na przystanku Jezus. Więc to kto był naćpany. Dlaczego nie ujawnili handlarzy narkotykami? - no bo to była policja Błaszczaka przebrana aby skompromitować imprezę.
ZOFIA_z PODKA...
5 lata temu
uuu tam gwałca !!?? to jedziemy ...już dzwonie do janiny
Ot co
5 lata temu
Sodomnia, Gomornia i cureswto.
Hehe
5 lata temu
Hehe
az
5 lata temu
PIS nie może przeżyć, że Polacy chcą się śmiać, bawić. Jeszcze o niejednej prowokacji usłyszymy.
syf
5 lata temu
trza to zamknąc syntetyczne źródło niepotrzbnej przestępczości i zbiór losowych sytuacji niebezpiecznych współczuje mieszkańcom kostrzyna ...
aaa
5 lata temu
to wszystko na przystanku jezus
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić