Wróć na
oprac. Beata Czuma
|

9-miesięczna Blanka z Olecka była maltretowana przez 2 miesiąca. Szokujący raport

22
Podziel się

Wyciekł raport z kontroli Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olecku. Wynika z niego, że pracownicy ośrodka popełnili poważne błędy w opiece nad rodziną małej Blanki. Niemowlę zmarło z powodu krwotoku wewnętrznego i uszkodzenia mózgu. Przed śmiercią dziecko miało być wykorzystane seksualnie i maltretowane.

Matce 9-miesięcznej Blanki postawiono zarzut zabójstwa
Matce 9-miesięcznej Blanki postawiono zarzut zabójstwa (East News, AGENCJA SE)
bCXuzadN

Urząd Wojewódzki w Olsztynie przeprowadził kontrolę w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Olecku (woj. warmińsko-mazurskie), który opiekował się rodziną 9-miesięcznej Blanki. Do ustaleń raportu dotarł TVN24. Wynika z niego, że pracownicy MOPS popełnili wiele błędów.

Jak podaje TVN24, pracownicy ośrodka nierzetelnie przeprowadzili wywiad środowiskowy i nie wszczęli procedury "Niebieskiej karty", chociaż były ku temu powody. Poza tym dyrektorka MOPS nie miała nadzoru nad pracownikami. Został zwolniona z pracy pod koniec ubiegłego roku.

Urząd miasta Olecka przeprowadził kontrolę w lipcu 2019 r. Nie wykazała ona żadnych nieprawidłowości. Jak wówczas zapewniał na konferencji prasowej burmistrz Olecka Karol Sobczak, to dzięki interwencji MOPS Bianka po narodzinach w listopadzie 2018 r. została zabrana matce Annie W. Potem kobieta, uzależniona od narkotyków i alkoholu, poddała się terapii i sąd w marcu 2019 r. zwrócił jej Blankę, mimo negatywnej opinii MOPS. Pracownik ośrodka nie przyszedł na sprawę sądową.

bCXuzadP

Serce przebite złamanym żebrem

Ratusz przekonywał, że po powrocie Blanki do matki nie było żadnych objawów wskazujących, że dziewczynka jest maltretowana. "Była zdrowa, radosna, pogodna" - twierdzili przedstawiciele miasta.

Innego zdaniasą śledczy. Uważają, że 9-miesięczna dziewczynka była maltretowana przez 2 miesiące, a więc przez cały okres, kiedy przebywała u matki. Blanka zmarła 22 czerwca 2019 r. Sekcja zwłok wykazała, że niemowlę miało serce przebite złamanym żebrem. Prokuratura podaje, że dziecko mogło być pobite młotkiem lub wałkiem, a także uderzone o rant biurka lub stołu. Dziewczynka została wykorzystana seksualnie.

Zatrzymano rodziców dziewczynki - Annę i Grzegorza W. Oboje usłyszeli zarzut zabójstwa dziecka ze szczególnym okrucieństwem i wykorzystania seksualnego Blanki. Okazało się jednak, że 44-letni Grzegorz W. nie mógł być sprawcą zabójstwa dziewczynki, bo przebywał wówczas w innym miejscu. Mężczyznę zwolniono z aresztu. Anna W. twierdzi, że jest niewinna.

Źródło: TVN24

bCXuzadV

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCXuzaeq
KOMENTARZE
(22)
jf.
8 miesięcy temu
Kolejny argument za przywróceniem kary śmierci
Tro
8 miesięcy temu
MOPS wydał negatywną opinię a sąd i tak oddał dziecko narkomanom-sadystom. Ale to MOPS dostaje po tyłku nie sąd. Ciekawe to.
Załamana
8 miesięcy temu
Zatłuc tą kreaturę!! Biedne dzieciątko😭
bCXuzaer
Leosia
8 miesięcy temu
Bestie nie majà prawa do zycia
Ewa
8 miesięcy temu
Jaki los zgotawalas jej matko ! Boże ciebie nie ma
Najnowsze komentarze (22)
jan
8 miesięcy temu
sąd oddał dziecko mimo negatywnej opinii MOPS a teraz pracownicy poniosą konsekwencję. Z czyjego nadania był więc sędzia??
ollo
8 miesięcy temu
ludzi psychicznych powinno sie utylizować. Wcześniej czy później krzywdzą najbliższych
Smutno
8 miesięcy temu
Mały, bezbronny Kwiatuszku. Serce pęka.
Artek
8 miesięcy temu
Nie mogę czytać takich informacji....mam córkę i to jest niepojętne matka powinna być zakatowana!!!! Mam nadzieję, że w więzieniu przeżyje piekło
Amelka
8 miesięcy temu
Mam nadzieję, ze wspołwieźniarki dokonają sprawiedliwego dla niej wyroku.
Kaska
8 miesięcy temu
Sedzia ktory wydal narkomance dziecko i nie dopilnowal jak to dziecko zyje powinien odpowidziec!!
Ben
8 miesięcy temu
Niech każdy z nas widząc jak u sąsiada dziecko cierpi nie będzie obojętny bo kiedyś będziemy odpowiadać przed Bogiem za to cierpienie.
💋 💋💋
8 miesięcy temu
Nie wiem może, ktoś powie że przesądzam, ale w czasie kontroli powinno się takie małe dziecko dobrze obejrzeć, nawet zdjąć pueluchę, aby sprawdzić np czy nie ma oparzeń (pisząc tak umownie) a wtedy między innymi można by zauważyć coś niepokojącego. Lepiej zrobić coś za duzo w dobrej sprawie niż tylko zapukac i odfajkowac,, kontrolę,, a jak się pani kontrolująca boi reakcji to zawsze może zagrać że jest ok a później alarm ⚠
bCXuzaej
Mmm
8 miesięcy temu
Sąd wydał matce dziecko pomimo negatywnej opinii MOPS-u.
Gapcio
8 miesięcy temu
świat oszalał ludzie krzywdzą krzywdzą tych których najbardziej powinni kochać przedstawienie na twoim było bez winne bezbronne dziecko Nie do wiary Co się dzieje z naszym społeczeństwem ale przykład idzie z góry
Obywatel x
8 miesięcy temu
I co i tyle? Po 6 mc od ustalenia ze ojciec nie bral udzialu w mordzie i martretowaniu dziecka nadal jest oskarzony. Matka mataczy przy pomocy przyjaciela adwokata, oddala albo sprzedala dziecko pedofilowi swojemy kolejnemu przyjacielowi i gitara. I nadal nie ma glownego podejrzanego i przedewszystkim jakiegos finalu sprawy. To ze MOPS nic nie robi wiemy nie od dzis. Powinna byc komorka policji ktora zajmuje sie niebieska karta i bezpieczenstwem dzieci ale ci tez maja za kolnierzem bo jak przychodzi do nich zgwalcona kobieta to wysmiewaja ja i zamykaja sprawe. Poziom ignorancji jest tak wysoki nie tylko u przecietnego kowalskiego ktory machnie reka i powie przeciez od tego sa sluzby a sluzy twierdza ze nie wiedza bo nikt im nie powiedzial i koleczko sie zamyka. A nasz rzad chwali sie statystykami ile to zlapali kierowcow za przekroczenie predkosci / bo przeciez nie za parkowanie... za malo kasy/ wystarczy popatrzec jak wyglada ulica i ze wszystkiemu jest winna predkosc... na tak jak jedziemy z naszym rzadem na podwojnym gazie i jedynym problemem jest jak tu jeszcze okrasc zus/ krus i nfz by bylo jeszcze wiecej kasy dla politykow nieudacznikow ktorzy zajmuja sid glownie puszczaniem bakow w stolki zamiast mysleniem to takie sa efekty. A teraz jak chcecie wygrac sprawe w sadzie to koniecznie zalatwcie sobie prawnika z pisu bo gwarantuje ze bez niego juz polozylisie sprawe...
A la
8 miesięcy temu
Potwór nie matka
ooo
8 miesięcy temu
I o przeciwnicy aborcji? Czy nie byłoby lepie, gdyby ot dizeko się nieurodziło?
Ewa
8 miesięcy temu
Matka psychopatka. Biedne dzieciątko.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić