Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Tomek Orszulak
|
aktualizacja

90. miesięcznica smoleńska. Gorąco na Krakowskim Przedmieściu, policja zablokowała zgromadzenie

109
Podziel się:

Policja nie dopuściła osób z "Obywateli Solidarnych w Akcji" do zgromadzenia przed pomnikiem Prusa na Krakowskim Przedmieściu. Stowarzyszenie zgłosiła manifestację w trybie uproszczonym, ale policja stwierdziła, że wojewoda wydał zakaz.

Uczestnicy kontrmanifestacji zorganizowanej przez Obywatell RP
Uczestnicy kontrmanifestacji zorganizowanej przez Obywatell RP (PAP, Tomasz Gzell)

O blokadzie policji poinformował Wirtualną Polskę Michał Szymanderski-Pastryk z Obywateli RP. Na Facebooku pojawiają się informacje, że cześć osób jest "zatrzymywana" przez policję.

- To tradycyjna metoda funkcjonariuszy. Nie jest to zatrzymanie, tylko tzw. czynności. Policja potrafi wozić radiowozem osoby przez 2-3 godziny, a potem wypuszcza - powiedział Szymanderski-Pastryk w rozmowie z WP.

Wyjaśnił, że "Obywatele Solidarnie w Akcji" legalnie zgłosili zgromadzenie w trybie uproszczonym. Zrobiono to ponad 48 godzin przed planowaną zbiórką na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Policja stwierdziła, że "wojewoda wydał zakaz na podstawie znowelizowanej ustawy o zgromadzeniach dzisiaj o 15:45". Na Twitterze Obywateli RP pojawił się kolei wpis sugerujący, że funkcjonariusze "kwit zaraz będą mieli".

W oświadczeniu przekazanym WP czytamy, że "wiele wyroków sądowych potwierdziło, że wojewoda nie ma prawa zakazać zgromadzenia, które zostało zgłoszone w trybie uproszczonym".

Obywatele RP: to spektakl łamania prawa przez policję i organy administracji państwowej

Dlatego, jak wyjaśniają Obywatele RP, taki zakaz nie ma żadnych skutków prawnych, a działanie policji jest bezprawne.

"Miesięcznice stają się spektaklem łamania prawa przez policję i organy administracji państwowej. Obywatele RP już dawno podjęli decyzję o niezgłaszaniu swoich kontrmiesięcznic w związku z tym, że obecna ustawa jest niekonstytucyjna, a do tego, jak widać, nawet obecna władza tej ustawy nie respektuje" - czytamy w dokumencie.

Zobacz także: Miesięcznice smoleńskie. Oto koszt zabezpieczenia obchodów do 2020 r.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(109)
Lolo
5 lata temu
Super! Będę jak co miesiąc !
Woni
5 lata temu
Bardzo dobrze blokowac antypolskie ruchy popieramy
Antosia xd
5 lata temu
90 miesiaczka kaczynskiego ... Wiecie ile jeszcze takich miesiaczek kaczynskiego bedziemy swiadkami ?? xD kobieta srednio do 50lat a on do konca swych dni na tym swiecie - poprostu dramat xD !!!!
Putin
5 lata temu
Mafia smolenska
Wolni
5 lata temu
Bardzo dobrze blokować i karać
renia
5 lata temu
Dziwię się , po co ludzie chodzą oglądać ten cyrk ? Jest widownia to przedstawienie musi być. Ta farsa jest godna pożałowania , a uśmieszek Jarosława bezcenny.
Wyborca
5 lata temu
Mam nadzieje ze tacy ludzie z dojnej zmianh co zamykaja pozadnych obywateli z straca emerytury i prace po nastepnych wyborach za lamanie prawa
Jarek
5 lata temu
Miesiecznice to tez manifestacje ktore powinny byc zakazane bo tam obrazaja pozadnch obywateli, a poloscja no coz robia to co kaze im blaszczak mimo ze robia to bezprawnie to musza bo inaczsj ich pis zwolni z pracy tak dzisiaj dziala polskie panstwo pis
jaras
5 lata temu
he, he wojna na "babki z piasku" ....kogo to..
pik
5 lata temu
Pies pana nie gryzie!!!!
Tatar
5 lata temu
Obywatele RP - żenada.
CHWDLewakom
5 lata temu
Obywatele PRL do delegalizacji!
NIE PLATFORMI...
5 lata temu
Dlaczego bojownicy prawdy wyrażanej przez totalnych tak się boicie głosów ,które są temu przeciwne ,tu nie chodzi o Smoleńsk ,katastrofę tu chodzi jedynie o to abyście zaistnieli ,gdyby nie wasze protesty nie trzeba byłoby tam policji ,to wy odpowiadacie za koszty z tym związane.Przepuści albo i nie.
pan
5 lata temu
Od kiedy klamstwa przyblizaja prawde......tylko chore umysly potrafia to odczytac... tylko zlo i nienawisc wynika z tych spektakli.......
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić