o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Abp Paetz koncelebrował mszę. Mimo zakazu Watykanu

96
Podziel się

Arcybiskup senior Juliusz Paetz, oskarżony o molestowanie kleryków i księży, koncelebrował mszę mimo zakazu z Watykanu. Duchowny uczestniczył w pogrzebie ks. prałata Mariana Lewandowskiego w poznańskiej archikatedrze.

Abp Juliusz Paetz był metropolitą poznańskim w latach 1996-2002
Abp Juliusz Paetz był metropolitą poznańskim w latach 1996-2002 (East News, Sławomir Seidler)
bEDAfhJx

Uroczystości pożegnania ks. Mariana Lewandowski, wieloletniego dyrektora Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu, odbyła się w czwartek. Mszę koncelebrował metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Jednak towarzyszyli mu biskupi pomocniczy Grzegorz Balcerek i Damian Bryl oraz arcybiskup senior Juliusz Paetz - informuje "Gazeta Wyborcza".

Już po raz kolejny hierarcha łamie zakaz wydany przez Watykan w 2002 r., kiedy wybuchła afera z zarzutami o molestowanie księży i kleryków. Abp zaprzeczył wtedy wszystkiemu, ale złożył rezygnację z funkcji metropolity poznańskiego.

bEDAfhJz

Zgodnie z wytycznymi władz kościelnych abp Juliusz Paetz nie może udzielać święceń i bierzmowania, przewodniczyć uroczystościom kościelnym. Od 2013 r. zakaz ten rozszerzono o udział w tych uroczystościach. Mimo to hierarcha szedł w procesjach z okazji Bożego Ciała i uczestniczył w rocznicy Poznańskiego Czerwca.

Ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik metropolity poznańskiego na pytanie dziennika odpowiedział, że "abp senior zapewne nie uczestniczyłby w pogrzebach swoich bliskich czy też wspomnianego kapłana", gdyby to naruszało zakaz. Jak podaje wyborcza.pl, kuria zdjęła jednak część materiałów z uroczystości w archikatedrze ze swoich stron internetowych.

bEDAfhJF

Żródło: wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Cymański składa zaskakujące życzenia PO
bEDAfhKa
KOMENTARZE
(96)
Xx
3 lata temu
Wyszedł bym z kościoła!
tesy
3 lata temu
W kościele istnieje sakramęt spowiedzi i przebaczenia i zawsze do końca zostanie kapłanem i wykonuje swoją posługę. A to ,że anty kościół ma ograniczone myślenie w tej kwestii to tylko smaruje i krzyczy o sprawiedliwości ,a sam stanowi żałosny symbol nienawiści.
um
3 lata temu
Kościół pozbył się przyzwoitości i kpi z ciemnego ludu .
bEDAfhKb
dzięcioł
3 lata temu
Dla czego ta łajza jest jeszcze na wolności ,ich prawo nie obowiązuje ?.
Poznaniak
3 lata temu
Wyszła zaraza glon
pawel
3 lata temu
złamał zakaz bo wielebnego z Watykanu ma tam gdzie pana majstra można pocałować w ...
Wk
3 lata temu
Co wy chcecie od księży przecież to organizacja mniejszości seksualnych , jak wam nie wstyt lewaki ręce precz od biskupa
pawel
3 lata temu
no i co ? wyspowiada się i ...już
stefan
3 lata temu
w kryminale łajdak powinien siedzieć
Magna Polonia
3 lata temu
Ateiści pouczają Kościół! Abpowi Peatzowi niczego nie udowodniono, a oskarżyciele wycofali swe pozwy. O co chodzi ? Chodzi i grilowanie Koŝcioła.
hola
3 lata temu
On już dawno złamał to co mu nakazali i to co przysięgał.Jak widac ten tzw.acbp ma w nosie Boga i papieża. Zboczeniec.
wiktorpatryk2...
3 lata temu
Jestem katolikiem , ale nie zawsze chodzę do kościoła ...Kiedyś byłem ministrantem i ten kościół przyciągał ... Naprawdę .. Była komuna może dlatego . Wtedy nie było o molestowaniu , a teraz to już tym księżom i reszcie bandy w dupach się poprzewracało , a Za Peca z przodu świeca i z tyłu świeca ...
nio
3 lata temu
Wylewa się mowa nienawiści!
bEDAfhJT
to jakies dzi...
3 lata temu
To znaczy ze nie mógł być na mszy swojego przyjaciele bo nie rozumiem o co chodzi.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić