REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Karnowski10.10.18 (19:42)

Absolutna cisza przez kilka minut. W całym kraju nie było słychać bzykania

Naukowcy opublikowali właśnie raport z niezwykłego eksperymentu, który przeprowadzili podczas zaćmienia słońca, które Amerykanie mogli obserwować w ubiegłym roku.
NASA

Nie tylko dla ludzi to wydarzenie było niezwykłe. Jak przekonują naukowcy z Uniwersytetu w Missouri, również pszczoły zachowywały się tego dnia w niecodzienny sposób. W 16 miejscach, gdzie dokonano pomiarów, urządzenia odnotowały jedynie ciszę - czytamy na łamach "Annals of the Entomological Society of America".

Myśleliśmy, że w początkowej fazie zaćmienia pszczoły będą latać normalnie, a one praktycznie od razu przestały wykazywać jakąkolwiek aktywność - skomentowała prof. Candace Galen.

REKLAMA

To było pierwsze badanie pszczół podczas zaćmienia słońca. Choć naukowcy zastanawiali się wcześniej nad zachowaniem zwierząt w czasie zaćmienia, to jednak nigdy dotąd nie skupiali się na tych pożytecznych owadach.

Naukowcy planują kolejne badania. Udowodnili już, że na niespodziewane zmiany oświetlenia pszczoły zareagowały tak samo, jak zachowują się wieczorem. Teraz badacze czekają na kolejne zaćmienie, by sprawdzić czy owady będą wcześniej wracać do uli. Na eksperyment będzie trzeba jednak poczekać do 2024 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij