REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Filip Skowronek17.07.17 (12:31)

Absurdalny pomysł prawicy. Chcą zmienić hymn Polski

Napoleon Bonaparte może zostać wykreślony z "Mazurka Dąbrowskiego". Taki pomysł zgłosił Piotr Zapart, który przewodniczy Komitetowi Budowy Pomnika Jana III Sobieskiego w Wiedniu. To właśnie król Polski miałby zastąpić francuskiego cesarza. Pomysł poparł Jacek Żalek, wiceprzewodniczący KP PiS.
PAP

Być może niedługo Polacy będą musieli uczyć się swojego hymnu od nowa. Linijkę "dał nam przykład Bonaparte, jak zwyciężać mamy!" ma zastąpić: "Dał nam przykład Jan Sobieski, jak zwyciężać mamy". Autorem pomysłu jest Piotr Zapart, przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika Jana III Sobieskiego w Wiedniu.

Okazuje się, że absurdalny z pozoru pomysł ma już swojego zwolennika w partii rządzącej. Jest nim Jacek Żalek, wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego PiS. W rozmowie z "Super Expressem" Żalek przyznał, że należy rozważyć aktualizację hymnu. Polityk argumentuje taką potrzebę wewnętrzną sprzecznością zawartą w tekście. "Ma nas do zwycięstwa prowadzić facet, który wszystko przegrał" - tłumaczy w rozmowie z tabloidem.

REKLAMA

Przy okazji zamieszania wokół hymnu "Super Express" postanowił zgłosić własne kandydatury na nowego Napoleona. Wśród propozycji pojawili się Józef Piłsudski, Lech Wałęsa, Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz. Adam Małysz i Robert Lewandowski.

Zobacz także: Łańcuch światła. Demonstracja pod Sądem Najwyższym

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij