Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Michalik
Łukasz Michalik
|
aktualizacja

ACTA 2 - już po głosowaniu. Parlament europejski przegłosował kontrowersyjne przepisy

44
Podziel się:

Parlament Europejski przegłosował ACTA 2. Nowe regulacje budzą wiele kontrowersji. Jak daleko sięgną unijne przepisy?

Europosłowie przyjęli nowelizację prawa autorskiego
Europosłowie przyjęli nowelizację prawa autorskiego (PAP/EPA)

Parlament Europejski przyjął dyrektywę o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym. Jej kontrowersyjne zapisy do końca dzieliły europosłów, o czym przekonują wyniki głosowania. Spośród 658 europosłów za nowymi regulacjami głosowało 348.

Jeszcze bardziej wyrównane okazało się głosowanie nad poprawkami, jak wykreślenie budzącego duże kontrowersje artykułu 13. Odrzucono je większością zaledwie 5 głosów.

Warto przy tym pamiętać, że nowe regulacje, znane powszechnie po nazwą ACTA 2, to dość ogólne zapisy, stanowiące fundament dla krajowych ustawodawców. Wiemy już zatem, że nowe przepisy wejdą w życie, Ich ostateczny kształt zostanie jednak ustalony nie przez europosłów, ale przez polskich parlamentarzystów w Warszawie.

Zobacz także: ACTA 2 - o co chodzi?

Czym jest ACTA 2?

ACTA 2 to potoczne określenie dyrektywy o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym, a konkretnie artykułów 11 (obecnie 15) i 13 (obecnie 17). Jej celem jest reforma praw autorskich i dostosowanie ich do realiów drugiej dekady XXI wieku. Niejednoznaczne zapisy i szerokie pole do ich interpretacji budzą wiele kontrowersji i obaw – nie wiadomo dokładnie, co i w jaki sposób zmieni się po przyjęciu nowej dyrektywy.

Kogo będą dotyczyć nowe regulacje?

Nowe przepisy nie będą dotyczyły wszystkich. Nie obejmą serwisów, które istnieją krócej niż 3 lata, mają poniżej 5 mln wyświetleń i mniej niż 10 mln euro obrotu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(44)
Wolność !!!!
3 lata temu
Taką wolność mieliśmy za rządów PO, PZPR i ZSRR. Dziękujemy za taką UE !
Polnic852xzv
3 lata temu
To już było mówione przedwczoraj !
Adaśko
4 lata temu
egh witam dokładnie tak zgadzam się z tobą czas na Polexit
internauta
4 lata temu
Polexit to jedyne wyjście dla naszego kraju na zdrową, bezpieczną i lepszą przyszłość, kocham Internet i kocham Polskę, mój kraj i mój naród. Obie rzeczy chcę chronić i obie te rzeczy są w ciągłym zagrożeniu przez ataki Unii Europejskiej - który to już raz nadstawiają oni na obie te rzeczy które kocham. Ja nie chcę od nich złamanego euro, niech tylko po prostu odczepiają się od mojego kraju i narodu którego jestem członkiem i który kocham. Polexit jedynym wyjściem, Polexit już na zawsze w moim sercu choćby miałoby to trwać całe moje życie.
internauta
4 lata temu
Polexit to jedyne wyjście dla naszego kraju na zdrową, bezpieczną i lepszą przyszłość, kocham Internet i kocham Polskę, mój kraj i mój naród. Obie rzeczy chce chronić i obie te rzeczy są w ciągłym zagrożeniu przez ataki Unii Europejskiej - który to już raz nadstawiają oni na obie te rzeczy które kocham. Ja nie chce od nich złamanego euro, niech tylko po prostu odczepiają się od mojego kraju i narodu którego jestem członkiem i który kocham. Polexit jedynym wyjściem, Polexit już na zawsze w moim sercu choćby miałoby to trwać całe moje życie.
jbox-er
4 lata temu
Jakie jeszcze tereny T-lump prócz wzgórz Golan przydzieli na własność Izraelowi???Ktoś wie???Może Polskę????A może już przyznał ,a nierząd po cichu przyklepał.
iga
4 lata temu
Sami wbili sobie własnie gwóźdź do trumny, sorry, ale to już jest kwestia czasu kiedy inne kraje zrobią to co GB... Polska powinna być następna. Polexit!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kupa
4 lata temu
Czyli rozwój wszelkich darknetow
gość
4 lata temu
internet pamięta, internet nie zapomni, internet to przetrwa, politycy nie - proste
E L O
4 lata temu
European Liberation Organisation - Przed wyborami lewacka UE szybko przegłosowała ACTA-2 bo po wyborach już coś takiego byłoby odrzucone.
pocałujta
4 lata temu
No to teraz będziecie antysemitami nazistami rasistami i co tam na was nie wymyślą,z ruskami 70 lat pod okupacją było nie dobrze odzyskaliśmy wolność i uciekliście do uni i co tęż nie dobrze a już najgorzej że odbiera się wolności słowa to już jest potwarz.
Pocałujta
4 lata temu
No to teraz będziecie antysemitami nazistami rasistami i co tam na was nie wymyślą,z ruskami 70 lat pod okupacją było nie dobrze odzyskaliśmy wolność i uciekliście do uni i co też nie dobrze a już najgorzej że odbiera się wolności słowa to już jest potwarz.
jbox-er
4 lata temu
Jakie jeszcze tereny T-lump prócz wzgórz Golan przydzieli na własność Izraelowi???Ktoś wie???Może Polskę????A może już przyznał ,a nierząd po cichu przyklepał.
jbox-er
4 lata temu
Jakie jeszcze tereny T-lump prócz wzgórz Golan przydzieli na własność Izraelowi???Ktoś wie???Może Polskę????A może już przyznał ,a nierząd po cichu przyklepał.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić