REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Redakcja WP Popkultura19.07.19 (15:05)

Adam Słodowy żyje. Informacja o jego śmierci okazała się nieprawdziwa

Polskie media, w tym Wirtualna Polska, podały dziś informację o śmierci Adama Słodowego. Teraz okazuje się, że informacja ta była nieprawdziwa.
VIPHOTO / East News

Przepraszamy za powielenie nieprawdziwej informacji, która pojawiła się w polskich mediach dziś koło południa. Wiadomość o śmierci Adama Słodowego zdementowało radio Poznań, które rozmawiało z Maciejem Rozbickim, wnukiem siostry Słodowego:

- Na pewno jest to fałszywa informacja - powiedział Maciej Rozbicki na antenie. Wyjaśnił, że jego mama rozmawiała z żoną Adama Słodowego: - Jeśli wiem od małżonki wuja, że wszystko jest w porządku, to musi być fake news.

REKLAMA

Adam Słodowy do telewizji trafił pod koniec lat 50. z ulicy. Wspominając, jak zdobył pracę na szklanym ekranie, nie krył zaskoczenia, że pół wieku temu stać go było na tak odważne zachowanie. Na Woronicza przyszedł z pretensjami, jako widz oburzony "Programem politechnizacyjnym".

- Jak można tak nudzić o majsterkowaniu? - pytał redaktora Tadeusza Kołaczkowskiego.

- Niech pan napisze lepszy scenariusz - usłyszał w odpowiedzi.

I tym sposobem na ponad 20 lat związał się z telewizją, realizując w latach 1959-1983 ponad pięćset odcinków audycji "Zrób to sam".

Prezentowane w programie konstrukcje inżyniera odtwarzały w domu tysiące małych widzów. Pomysłowość Słodowego, który każdemu zużytemu przedmiotowi potrafił nadać drugie życie, a z prostych elementów stworzyć wymarzoną zabawkę, budziły podziw nie tylko dzieci, lecz także dorosłych.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij