o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Adam Szłapka nowym przewodniczącym Nowoczesnej

13
Podziel się

Nowoczesna ma nowego szefa. Po tym, jak z funkcji przewodniczącej zrezygnowała Katarzyna Lubnauer, do walki o przywództwo w partii wystartowali Adam Szłapka i Krzysztof Mieszkowski. Uczestnicy konwencji partii zdecydowali, że nowym przewodniczącym zostanie Szłapka.

Adam Szłapka został nowym przewodniczącym Nowoczesnej
Adam Szłapka został nowym przewodniczącym Nowoczesnej (PAP, Wojciech Olkuśnik)
bECuSrat

Dotychczasowy sekretarz generalny ugrupowania Adam Szłapka zdobył 66 głosów, a jego kontrkandydat Krzysztof Mieszkowski - 41 - informuje polsatnews.pl

Szłapka zastąpi na fotelu przewodniczącego partii Katarzynę Lubnauer, która w niedzielę złożyła rezygnację. - Wybory europejskie i parlamentarne przegraliśmy i jako partia i jako koalicja. Jako jedna z liderek Koalicji Obywatelskiej biorę na siebie odpowiedzialność za wynik - argumentowała swoją decyzję Lubnauer.

O tym, że Katarzyna Lubnauer zrezygnuje ze swojej funkcji, spekulowano już wcześniej.Pisaliśmy o tym również w Wirtualnej Polsce

bECuSrav

Szłapka ma 35 lat, jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył studia z zakresu politologii i wschodoznawstwa. W latach 2006–2010 pełnił funkcję radnego i wiceprzewodniczącego rady miejskiej w Kościanie. Był dyrektorem Fundacji Projekt: Polska, w której zajmował się zajmował się m.in. organizacją projektów "Razem 89" i "Pokolenie Solidarność".

Zobacz także: Adam Szłapka: nie ma takiego punktu w programie

W czasach prezydentury Bronisława Komorowskiego, od 2011 do 2015 roku, pracował jako ekspert w Kancelarii Prezydenta.

bECuSraB

W 2015 roku został sekretarzem generalnym nowo powstałego ugrupowania Ryszarda Petru - Nowoczesnej. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku kandydował do Sejmu z okręgu kaliskiego. Zdobył ponad 12,5 tys. głosów i objął mandat poselski.

W Sejmie Szłapka wszedł w skład Komisji Spraw Zagranicznych oraz Komisji do Spraw Służb Specjalnych.

W wyborach w 2019 roku z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję z ramienia Koalicji Obywatelskiej w okręgu poznańskim, otrzymując 51 951 głosów.

bECuSraC

Źródło: polsatnews.pl

bECuSraW
KOMENTARZE
(13)
.nanowośmiesz...
2 lata temu
Człapka lUB nauer, mieszko w SKY.
Asesor sadowy
2 lata temu
Kogo w Polsce obchodzi jakas szlabka czy polityczny i finansowy bankrut? Wystapic za wczasu do Komornika Rewiru, zeby mial kto zaplacic skarbowi panstwa zalegle pieniadze, nim ta partyjka pojdzie pod wode.
KaKa
2 lata temu
Niezbadane są głosowania ludzi , kto głosował na takiego pseudopolityka który bezczelnie mówi że nie zrealizuje żadnej obietnicy wyborczej bo chodzi mu tylko o władzę dla władzy . Dziwnie szczery typ i zarazem bezczelny wierzący żę zajdzie takich samych jak on i oni to kupią głosując na niego .
bECuSraX
em
2 lata temu
Niezależnie czy się ich popiera czy nie. Trzeba przyznać, że pani Lubnauer w ciągu swego panowania praktycznie rozwaliła całą partię...
irek
2 lata temu
Szłapka do bulbulatora z natrząsaczem.
gość
2 lata temu
Wszystko cacy, ale gdzie są te dwie larwy i p(osieł), które zostawiły tę partyjkę wzajemnej adoracji zadłużoną i co z długiem ? Czy to znowu my zapłaciliśmy za głupotę i zaniedbania polityków ?
Werka
2 lata temu
Ta Nowoczesna to już ledwo zipie.
Pryszcz histo...
2 lata temu
Ostatni gasi światło ! Takiej zaszczytnej funkcji dorobił się chłopak za wierną służbę wrażej sile która huśta łajbą zwaną Polską
FR
2 lata temu
mieszkowski byłby śmieszniejszy
tr
2 lata temu
nastepny psychofanatyk lgbt
r
2 lata temu
nie szłapka a ciapka
KonikGarbusek
2 lata temu
Ciekawe czy Szczecina skorzysta z tego przykładu czy pokarze protezę???
ddre
2 lata temu
baba z wozu nowoczesnej lżej ihaaaaaa!
bECuSraP
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić