o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Maja Kołodziejczyk
|

Adrian Zandberg już we wtorek w debacie wyborczej w TVN 24. Kim jest reprezentant Lewicy?

7
Podziel się

Adrian Zandberg występuje już dziś w debacie wyborczej emitowanej w TVN 24. Sprawdź, co warto wiedzieć o kandydacie Lewicy.

Adrian Zandberg już we wtorek w debacie wyborczej w TVN 24. Kim jest reprezentant Lewicy?
Adrian Zandberg już we wtorek w debacie wyborczej w TVN 24. Kim jest reprezentant Lewicy? (PAP, Radek Pietruszka)
bEaesdNh

Adrian Zandberg – reprezentant Lewicy

Adrian Zandberg urodził się 4 grudnia 1979 roku w Aalborgu (Dania), ale jego rodzina przeniosła się do Warszawy pod koniec lat 80. Jest polskim historykiem, nauczycielem akademickim, doktorek nauk humanistycznych, politykiem oraz członkiem Zarządu Krajowego partii Razem. Studiował prawo oraz historię na Uniwersytecie Warszawskim. Studiów prawniczych nie skończył, a historyczne ukończył w 2002. 27 czerwca 2007 zyskał stopień naukowy doktora na Wydziale Historycznym UW.

Był członkiem Unii Pracy. Pełnił funkcję przewodniczącego organizacji młodzieżowej tej partii – Federacji Młodych UP, gdzie jego zastępczynią była Barbara Nowacka. Z Unii Pracy odszedł w kwietniu 2005 wraz z większością władz młodzieżówki w proteście przeciw zbyt bliskiej współpracy między SLD i UP. W 2005 współtworzył partię Unia Lewicy III RP, zasiadając w jej zarządzie. W tym samym roku odszedł z tej partii, także z powodu sprzeciwu wobec podjęcia przez nią współpracy z SLD. Również w 2005 współtworzył stowarzyszenie Młodzi Socjaliści.

bEaesdNj

W lipcu 2009 Zandberg został wybrany do prezydium Rady Naczelnej Polskiej Partii Socjalistycznej. W maju 2015 współtworzył Partię Razem i zasiadł w jej zarządzie krajowym, a w wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Sejmu z pierwszego miejsca na liście Partii Razem w okręgu warszawskim (nie uzyskał jednak mandatu, gdyż Razem nie przekroczyło progu wyborczego). W wyborach w 2019 ubiegał się (bezskutecznie) o mandat posła do Parlamentu Europejskiego z listy komitetu Lewica Razem. Po wyborach nazwę tę przyjęła jego partia.

Debata wyborcza TVN na stronie głównej Wirtualnej Polski

Debatę wyborczą zaplanowano na wtorek 8 października (godznia 19:25, kanał TVN 24). Przedstawicielem Prawa i Sprawiedliwości jest Marcin Horała. Reprezentantka Koalicji Obywatelskiej to Izabela Leszczyna. Stanowisko Lewicy prezentuje Adrian Zandberg. Poglądy PSL i Kukiz'15 przedstawia Władysław Kosiniak-Kamysz, a Konfederację reprezentuje Krzysztof Bosak. Debata jest prowadzona przez dziennikarzy TVN 24 Monikę Olejnik i Grzegorza Kajdanowicza.

bEaesdNK
KOMENTARZE
(7)
red
2 lata temu
Szczyt masochizmu to przedsiębiorca głosujący na Zaldberga. On chce 75% podatku dochodowego. To poziom Wenezueli w 3 miesiace osiągniemy...
tr18
2 lata temu
Dla kogo ta debata? Na płatnym kanale? Tych co mają TVN24 raczej nikt do niczego nie przekona, w większości to są świadomi ludzie. A w ogóle ilu widów to ogląda?
Debata
2 lata temu
Oglądając debatę w TVN mam wrażenie, że jedyna partia, której celem jest dobro Polski i Polaków to PiS.
bEaesdNL
Komuno, nie w...
2 lata temu
Może ludzie mają krótką pamieć, ale chyba nie tak bardzo. Sporo z nzas pamięta jeszcze czasy komuny.
NIE DLA PO!
2 lata temu
Kto jeszcze głosuje na KO czy PO? To, że na pierwszy plan wystawili Kidawę -Błońską, to nie znaczy, że za jej plecami nie widać głupiego uśmieszku Schetyny albo nie słychać "pięknego" słownika i metod pracy Neumanna.
To znowu ja!
2 lata temu
Prawu i Sprawiedliwości gratuluję wyboru Marcina Horały do udziału w debacie w TVN. Jest świetny! Mimo, że jak zwykle 4 na jednego, PiS rządzi. Pozostali są dość żałośni w atakach na Prawo i Sprawiedliwość, bo nie mają argumentów.
Beata
2 lata temu
Właśnie oglądam debatę na TVN. Panie Marcinie, BRAWO! Głosowałam na Prawo i Sprawiedliwość i nadal będę na Was głosować.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić