REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 11 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Przemysław Ciszak12.11.19 (12:19)

Afera Mariana Banasia. Prezes NIK pojawił się w Sejmie

Prezes NIK Marian Banaś pojawił się we wtorek 12 listopada na sali sejmowej. Od dłuższego czasu unikał publicznych wystąpień.
Radek Pietruszka / PAP

Prezes NIK Marian Banaś pojawił się na sali sejmowej. W południe odbywa się inauguracyjne posiedzenie Sejmu IX kadencji.

Po wybuchu afery związanej z krakowską kamienicą Mariana Banasia, prezes NIK unikał pojawiania się publicznie. Poza udzieleniem wywiadu TVP oraz oficjalnymi oświadczeniami stronił od mediów. Na czas kontroli jego oświadczeń majątkowych przez CBA wziął bezpłatny urlop. Po zakończeniu kontroli jego oświadczeń majątkowych przez CBA wrócił do pracy. Jak poinformował prezes NIK, będzie "bronił niezależności i bezstronności Najwyższej Izby Kontroli jako naczelnego organu kontroli".

REKLAMA
Radek Pietruszka / PAP

Teraz Prokuratura Regionalna w Białymstoku prześwietlić ma sprawę wynajmu kamienicy po zaniżonych stawkach przez szefa NIK. Istnieją bowiem podejrzenia, że człowiek odpowiedzialny za uszczelnienie systemu podatkowego sam uciekał przed płaceniem podatków.

Nie jest również pewne, czy po uzyskaniu dostępu do najważniejszych tajemnic państwowych Marian Banaś został dokładnie sprawdzony.

Obejrzyj: Gowin o Banasiu. "Moja wiara jest coraz mniejsza"

Chodzi o słynną już kamienicę Banasia w Krakowie przy ul. Krasickiego 24. Jak ujawnił "Superwizjer" TVN, działał tam hotel na godziny. Marian Banaś od 2014 r. wynajmował kamienicę po cenach odbiegających od rynkowych. Już po ujawnieniu sprawy szef NIK przyznał w TVP, że pobierał niższą stawkę, bo najemca zadeklarował, że kiedyś nieruchomość odkupi i wtedy wyrównają rachunki. Jednak ostatecznie sprzedał kamienicę spółce z Nowego Sącza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij