o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Afera Mariana Banasia. Szef NIK hojnie rozdawał nagrody

23
Podziel się

Ponad 3 mln zł w postaci nagród rozdał za swojej kadencji w NIK Marian Banaś - ujawnia "Super Express". Sam jednak bonifikaty nie odebrał.

Marian Banaś, szef NIK i były minister finansów.
Marian Banaś, szef NIK i były minister finansów. (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
bDZSDEWJ

- Całkowita kwota nagród przyznanych w okresie od 1 września 2019 roku do 9 grudnia wyniosła 3 614 520 zł – poinformował "Super Express" wydział prasowego Naczelnej Izby Kontroli.

Większość nagród, jak pisze dziennik, została przyznane pracownikom NIK po rozpoczęciu urzędowania przez Mariana Banasia. Wnioskuje o nie oczywiście dyrektor danej jednostki organizacyjnej, ale aprobuje i przyznaje szef NIK.

bDZSDEWL

Jak informuje biuro prasowe Izby, średnia wysokość dodatku to 3,4 tys. zł, najwyższa – 19 tys. zł. I taką to nagrodę otrzymały dwie osoby. Jak ustalił SE, to najbliżsi współpracownicy, bezpośrednio podlegający Marianowi Banasiowi.

Prezes NIK jak dotąd nagrody nie dostał.

Zobacz także: "Czynnik rozkładu w PiS-ie", "to zaczyna wyglądać kuriozalnie". Leszek Balcerowicz i Sebastian Kaleta o Marianie Banasiu

Dziennik chciał wiedzieć, ile zarabia Marian Banaś. Izba nie robi z tego tajemnicy. - Środki budżetowe przeznaczone na miesięczne wynagrodzenie Prezesa NIK w listopadzie i grudniu – łącznie ze wszystkimi pochodnymi - wynoszą 15 102,74 zł – ujawniają.

bDZSDEWR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDZSDEXm
KOMENTARZE
(23)
bez nagrody
rok temu
Tia ...Wam, to zawsze niedobrze!!!!!!!!!!! ....A nagrody są dla ludzi, którzy zapracowali na nie!!!! ....We wszystkich instytucjach co kwartał, co pół roku przyznają nagrody, a tym bardziej przed świętami, więc w czym problem!!!!!!!
Nikodem
rok temu
Znów afera z Banasiem? No tak, jedna opcja daje a poprzednia brała sobie. No to jak jest z tym braniem i dawaniem? Jedni i drudzy po jednych pieniądzach, najlepiej nie pyszczyć na siebie nawzajem.
pH
rok temu
jest juz pretekst do zmiany konstytucji????
bDZSDEXn
miker
rok temu
...nie jego to łatwo nimi szasta - a miało być z pokorą i skromnie - obłuda pisowska nie zna granic i ciemny lud to kupuje - ludzie obudźcie się :(
:)
rok temu
I kto jest lepszy? Broszka szarpała wszystko co się da, bo (podobno) jej się należało. Banaś górą!
Jacek
rok temu
warto zauważyć że w każdym resorcie dają nagrody lub premie za wykonanie 100% planu rocznego. Co ciekawe nikt o tym nigdy nie mówi. A przecież każdy z obywateli pracujących wykonuje swoje 100% założeń .. bez nagród, nawet powyższy redaktor artykułu.
Volwer
rok temu
Banaś wykorzystuje prawo, więc co komu do tego. Widocznie je dobrze zna, zapewne lepiej niż nie jeden mądrala z tej czy innej partii :D :D :D
Conti
rok temu
O co chodzi - ma prawo nagradzać swoich pracowników, bo dobrze wypełniają swoje obowiązki ! Tak jest w administracji państwowej, jak w każdej innej firmie :) Tyle tylko, że firma sobie wypracowuje, a administracja wypłaca z naszych podatków :D Ale z drugiej strony - kto komu zabroni gdzie pracować :D
śmiech na sal...
rok temu
haha bareja przy nich wysiada, no szok rozkradają w biały dzień, oj to się narobili biedaczki jak takie ładne nagrody dostali, a szef jak dostał, pewnie pod stołem w torebce od perfum, no nie mogę, dojna zmiana jak nic
dojmy wszyscy...
rok temu
Zwrócą do Caritasu? W kuwecie larum miauczą, Jarek ponury, a Żelazny Corleone ma dla nich gest Kozakiewicza- i to pis- Polska właśnie :))))))))))))))))))))))))
Plan B. . ...
rok temu
PLAN BE Plan B już w zasadzie jest wdrażany, tylko prezydent Duda słabo stoi z czasem, jak się ogarnie i skończy straszyć sędziów to ułaskawi Banasia jeszcze przed postawieniem mu jakichkolwiek zarzutów.
jaćka
rok temu
Dużo mniejsze niż przyznała sobie Szydło. Marian, brawo! Zabierz się za nich!
Gdf
rok temu
Borusewicz dał znajomej 800 000zl nagród a te wróciły do niego pod stolem.
bDZSDEXf
malkontent
rok temu
Co tam Banaś ,dziś jest rocznica stanu wojennego ogłoszonego przez I sekretarza PZPR ,generała Jaruzelskiego .W tedy za krytykę i sprzeciw panującej władzy karano więzieniem i o takie wyroki wnioskował obecny nowy sędzia Trybunału Konstytucyjnego . Dziś w tą rocznicę Prezes PIS [chyba odpowiednik I sekretarza - nie byłem nigdy członkiem jakiejkolwiek parti i nie znam dokładnie ich struktur ]nakazał oglosić zamykanie sędziów w więzieniach . CZY TO PRZYPADEK???????
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić