Wróć na
oprac. Karolina Kołodziejczyk
|
aktualizacja

Afera reprywatyzacyjna. Urzędnicy stołecznego ratusza zatrzymani przez CBA

19
Podziel się

Na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu w poniedziałek trzy osoby zostały zatrzymane przez CBA. Są to urzędnicy miasta stołecznego Warszawy. Jak wynika z ustaleń śledczych, przyjmowali przez lata wysokie łapówki za swoją pomoc w uzyskaniu decyzji dotyczących reprywatyzacji, zwrotów i odszkodowań.

Warszawski ratusz przy pl. Bankowym
Warszawski ratusz przy pl. Bankowym (Materiały prasowe, Wawa Love)
bCNSMnZx

Jak informuje Prokuratura Krajowa, zatrzymani urzędnicy są zamieszani w przestępczą działalność dotyczącą reprywatyzacji warszawskich nieruchomości.

Dziś rano funkcjonariusze CBA zatrzymali w domach: Kamila D. obecnego p.o. Naczelnika Wydziału zajmującego się rozpatrywaniem wniosków reprywatyzacyjnych w Biurze Spraw Dekretowych Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy a wcześniej pracownika stołecznego BGN, Krzysztofa R. – b. kierownika Działu Nieruchomości Dekretowych m. st. Warszawy w Biurze Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m. st. Warszawy oraz Jacka W. - Głównego Specjalistę z BGN, referenta spraw reprywatyzacyjnych.

Jak wynika z ustaleń śledczych z CBA, zatrzymani urzędnicy warszawskiego ratusza systematycznie, przez lata, przyjmowali wysokie łapówki za swoją pomoc w uzyskaniu decyzji dotyczących reprywatyzacji, zwrotów i odszkodowań. Aktualnie funkcjonariusze przeszukują pomieszczenia w Biurze Spraw Dekretowych Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Zabezpieczają dokumenty i dane elektroniczne.

bCNSMnZz

W tym momencie przeprowadzane są przeszukania w miejscach zamieszkania zatrzymanych. Po doprowadzeniu do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu zatrzymani urzędnicy usłyszą zarzuty o charakterze korupcyjnym. Zostaną przesłuchani w charakterze podejrzanych.

ZOBACZ WIDEO: Rosną ceny mieszkań. Gdańsk i Warszawa liderami wzrostów

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

bCNSMoaa
KOMENTARZE
(19)
sygnalista
3 lata temu
Nieruchomości spółki "Srebrna" należące do piss też zostały przejęte w niewyjaśnionych okolicznościach i bez jakichkolwiek podstaw prawnych.........
citizen
3 lata temu
A kiedy dobiorą się do "Ceaușescu" z Żoliborza? Może warto by zbadać jak jego ojciec Rajmund wszedł w posiadanie willi po sanacyjnym pułkowniku Lisie-Kuli..
Rafal
3 lata temu
Zaraz zaraz na polecenie kogo? Prokuratora z Wrocławia? Chyba komuś się cosik pomyliło przecież na odległość śmierdzi tu Ziobrem
bCNSMoab
kombinacje
3 lata temu
za pisu sprywatyzowali Nabielaka ;za pisu oddali 1/17 kamienicy walcowi a teraz probują wykręcić kota ogonem
AS
3 lata temu
OSADZENI WE WROCŁAWIU ZACZĘLI SYPAĆ NO TO SIĘ BÓJCIE ZŁODZIEJE Z WARSIAFKI
Najnowsze komentarze (19)
afrykaner
3 lata temu
zamykają tylko płotki ,rekiny mają się dobrze i pokazują Ziobrze gest Kozakiewicza,aj waj.
Sprawiedliwoś...
3 lata temu
Panie Jaki ja się pytam kiedy HGW trafi wreszcie do pudła? cierpliwość się kończy i być może trzeba będzie wziąć sprawy w swoje ręce a wtedy hana jej!
Polak
3 lata temu
Jak nie będą bronić starego prawa i PRAWNIKÓW jak tak im było dobrze i bogato a teraz zabierają te przywileje i jeszcze karzą co tam dla takich zwykły obywatel to śmieć którego można wyrzucić pod most
Tadek
3 lata temu
Teraz to mają dowody czy nie i tak zatrzymują. Musi być oddźwięk, że obecna władza "robi porządek". Dla gawiedzi wszystko, głosy w urnie się liczą. Tylko.
Mniesiewydai
3 lata temu
Przecież to wszystko nie grubymi nićmi szyte, a wręcz dratwą. Wystarczy popatrzeć i posłuchać tych powtarzanych, durnych pytań i widać jak na dłoni o co chodzi w tej szopce. Jak Jaki jeszcze się postara, to afera przerośnie katastrofę smoleńską.
AS
3 lata temu
OSADZENI WE WROCŁAWIU ZACZĘLI SYPAĆ NO TO SIĘ BÓJCIE ZŁODZIEJE Z WARSIAFKI
wania
3 lata temu
Nie dość że zachód nas okrada to jeszcze i swoi nas ogołocą z majątku.
asa
3 lata temu
A gronkowiec gdzie w tym towarzystwie???? głowna bufetowa dawno powinna siedzieć!!!!
bCNSMnZT
Polak
3 lata temu
Śmierdzi tu polityką.... Słabych sondaży samorządowych nie poprawicie tanimi zagrywkami...
pewnie
3 lata temu
dla złodziei partie i Polacy nie ważne i co tu łączyć to z polityką
zgroza
3 lata temu
Widać tu wpisy samych złodziei zpeło
ostrożny
3 lata temu
Weźcie się tak nie wychylajcie z opisywaniem tych 'nieprawidłowości' na forum, bo zamiast gwiazdki czy dziadka mroza przyjdzie do Was seryjny samobójca...
nbnbnbnbj
3 lata temu
Korupcja w polsce.
Nałakowskiego
3 lata temu
Gronkowiec dostanie prezent przed Świętami Bożego Narodzenia, cela NR-2 Wreonki
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić