o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Afera ws. Mariana Banasia. ABW zawiodła z weryfikacją szefa NIK, będzie dymisja

12
Podziel się

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego straci swojego szefa - Piotra Pogonowskiego. Powód? Afera ws. szefa NIK, Mariana Banasia.

Mariusz Kamiński i Marian Banaś
Mariusz Kamiński i Marian Banaś (East News)
bDXHTsuZ

Decyzja o dymisji w ABW miała zapaść w ubiegłym tygodniu na wniosek ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego - informuje "Rzeczpospolita". W nowym rządzie zabraknie miejsca dla Piotra Pogonowskiego.

Zarzuca mu się, że ABW nie zapobiegł nominacji Mariana Banasia na szefa Najwyższej Izby Kontroli oraz nie poinformował kierownictwa PiS o jego niejasnych kontaktach z osobami z krakowskiego półświatka

To nie jedyna zmiana w służbach. Jak podaje gazeta, stanowisko ma również stracić szef Służby Wywiadu Wojskowego gen. Andrzej Kowalski.

bDXHTsvb
Zobacz także: Zobacz: "To straszny skandal!". Leszek Miller ostro o Marianie Banasiu

Do sprawy odniósł się rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych Stanisław Żaryn. Zdementował informacje "RP" dotyczące Pogonowskiego. Według niego tekst o ABW "zawiera nieprawdę".

"Prof. Piotr Pogonowski jest szefem ABW. Zmiana na stanowisku szefa ABW nie jest obecnie rozważana" - taką odpowiedź na pytania miały otrzymać autorki artykułu.

bDXHTsvh

Afera ws. Mariana Banasia. W tle ABW

Warto zaznaczyć, że Pogonowski kilka lat temu zasiadał w radzie nadzorczej spółki, której prezesem jest Arkadiusz B., były dyrektor w resorcie finansów i współpracownik Mariana Banasia. Ten sam Arkadiusz B., jak ujawniła "Rzeczpospolita”, miał kierować zorganizowaną grupą przestępczą mającą wyłudzać podatek VAT. Jak ustalił reporter WP Sylwester Ruszkiewicz, ABW nie zajmowała się sprawą nieprawidłowości w resorcie finansów.

Przypomnijmy, afera z Marianem Banasiem wybuchła, kiedy okazało się, że w jednej z jego krakowskich kamienic prowadzony jest tzw. hotel na godziny. W międzyczasie okazało się, że w oświadczeniach majątkowych urzędnika pojawia się mnóstwo wątpliwości. Kontrola CBA zakończyła się 16 października. Mimo kontrowersji wokół byłego ministra finansów i sugestii, by podał się do dymisji, Banaś sprawuje funkcję prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Został zgłoszony przez PiS i wybrany głosami polityków tej partii.

bDXHTsvi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDXHTsvC
KOMENTARZE
(12)
obywatel
rok temu
A sam Banaś ma się dobrze i włos mu z głowy nie spadnie...Kuriozum
vvv
rok temu
Czarzasty nas oszukał miał ich zamykać a ich popiera NIGDY JUZ GŁOSU NA LEWICE!!!!!!!!!!
uhco
rok temu
Banaś to jest to.Dobry przykład dla wszystkich cwaniaków jak wykiwać wszystkich pozostałych.
bDXHTsvD
afrykaner
rok temu
piss to żydowska V -ta kolumna.
Poseł
rok temu
Będzie dymisja ... a kiedy zawiadomienie o proces o niedopełnienie czynności służbowych ???
Dan
rok temu
A Banaś zostaje 😋 cały zaklamny pis
tyle w temaci...
rok temu
Lepszy cwaniak wycyckał młotkowych cwaniaków
Bobo
rok temu
ABW. To tasama mafia co caly pis. A w mafi jeden drugiego nie rusza.chyby ze pujdzie za daleko .to w tedy do ziemi. Ale jak oni moga sie wszyscy rahem do ziemi isc. Ktos musi im pomuc
kakadu
rok temu
Jaki szef,takie i służby.Sam powinien dawno siedzieć
Jarek Putinsk...
rok temu
To tylko wierzchołek góry lodowej. Zaś prawdziwe jaja będą, gdy wreszcie ktoś przestanie się bać i ujawni powiązania pissmanów z rosyjską agenturą, przebywającą w Polsce. A myślicie, że po co Antek w 2005 roku rozwalił wywiad i kontrwywiad wojskowy, ujawniając zarazem naszych agentów za granicami kraju? Na polecenie swych mocodawców z Moskwy! Trzeba to zrobić, ale na wcześniej zablokować pissmanom możliwość ucieczki z kraju, zwłaszcza do Rosji (Antek) czy Izraela (Jarek). Będziecie przerażeni, gdy ujawnione zostanie, kto kieruje niezamężnym paranoikiem z Żoliborza i czyje polecenia wykonuje Jarek. Putin się wścieknie, gdy wyjdzie to na jaw. A osiem milionów Polaków z dnia na dzień przestanie się przyznawać, że głosowali i popierali Podwykonawców Inspiracji Stalina, bo niby nie wiedzieli, że Putin Ich Sponsoruje. A kto dał Jarusiowi i kolegom w 2015 petro-rubelki na kampanię oszczerstw, pomówień i wymyślił nagrywanie polityków po restauracjach? Władymir Władymirowicz i jego FSB!
jarek k
rok temu
a Banasia nie zdymisjonują i i jeszcze tego super ministra od wszystkiego Kamińskiego to by był niezły komplet
jen
rok temu
Myślę.że to" kozioł ofiarny" który działał z polecenia PiS-u.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić