Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka01.08.18 (15:33)

Afgańczyk zabił swoją 10-letnią żonę w zemście za krewną

Jak poinformowały władze Afganistanu, dziewczynka, której wiek określa się na 7 do 10 lat, była torturowana przez męża, który w końcu doprowadził do jej śmierci. Wszystko w ramach zemsty za swoją krewną.
Getty Images

Dziewczynka o imieniu Hamleya została zmuszona do ślubu. Dziecko musiało uczynić zadość tradycji zwanej "badal". Polega ona na tym, że dwie rodziny wymieniają między sobą panny młode, aby zmniejszyć koszty małżeństwa. Badal umożliwia im bowiem uniknięcie wnoszenia posagu.

*Wiek wymagany do zawarcia małżeństwa w Afganistanie to 16 lat dla kobiet i 18 w przypadku mężczyzn. * Mimo to, tradycyjna praktyka zawierania małżeństwa z dziećmi jest wciąż obecna, zwłaszcza na prowincji. Jak podał w niedawnym raporcie UNICEF, co najmniej 1 na 3 Afganek wychodzi za mąż przed ukończeniem 18. roku życia.

REKLAMA

Hameya poślubiła mężczyznę co najmniej dwukrotnie od siebie starszego. Jego wiek określany jest przez policję na 20 do 30 lat. Wiadomo, że wcześniej miał minimum jedną żonę.

Po tym, jak druga z kobiet wydanych za mąż w ramach wymiany, została zamordowana przez własnego męża, małżonek Hameyi zaczął torturować także i ją „w akcie zemsty” i ostatecznie doprowadził do jej śmierci – tłumaczył rzecznik gubernatora prowincji Jamshid Shahabi.

*Morderca uciekł przed policją. * W ręce śledczych wpadł natomiast ojciec dziewczynki, który doprowadził do tak wczesnego małżeństwa. Obecnie jest przesłuchiwany.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Afganistan na starych fotografiach

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij