o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Agnieszka Maria Dudzińska nową kandydatką PiS na rzeczniczkę praw dziecka

8
Podziel się

Dr Agnieszka Maria Dudzińska, była wiceprezes PFRON, będzie kandydatką PiS na RPD - podaje "Gazeta Wyborcza". Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jeszcze do niedawna kandydatem partii na to stanowisko był prof. Marek Konopczyński.

Dr Dudzińska nową kandydatką PiS
Dr Dudzińska nową kandydatką PiS (Agencja Gazeta)
bErGMCOd

W piątek minął oficjalny termin zgłaszania kandydatów na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka. Jak wynika z informacji "Gazety Wyborczej", kandydatką PiS będzie dr Agnieszka Dudzińska. Była związana z Instytutem Studiów Politycznych PAN, działała m.in. w stowarzyszeniu Nie-Grzeczne Dzieci, była również wiceprezeską Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dr Dudzińska jest przede wszystkim zaangażowana w walkę o dobre warunki dla osób z niepełnosprawnościami. W stolicy starała się m.in. o mieszkania i szkoły, które byłyby przyjazne dla takich osób. Nie chciała, by niepełnosprawne dzieci były wykluczane z życia szkolnego.

- Dla takiego dziecka to jest po prostu śmierć cywilna. Wykluczony poza życie szkolne zostaje w czterech ścianach. Najłatwiej jest oczywiście nie widzieć ich tragedii i po prostu zamknąć oczy - cytuje dr Dudzińską "Gazeta Wyborcza".

bErGMCOf
Zobacz także: Zobacz także: Tajemnicze spotkanie z Gersdorf. Tomasz Poręba komentuje

Typowanie nowego Rzecznika

#

Co ciekawe, jeszcze w czwartek kandydatem PiS na stanowisko RPD był prof. Marek Konopczyński, który jest uznawany jako specjalista od resocjalizacji.

bErGMCOl

Poprzednim Rzecznikiem Praw Dziecka był Marek Michalak. W sierpniu posłowie mieli wybrać jego następcę.Tymczasem połączone komisje Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisja Polityki Społecznej i Rodziny nie rekomendowały żadnego z kandydatów na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka.

Spośród wszystkich kandydatur największe, choć niewystarczające, poparcie otrzymała Ewa Jarosz. Jej kandydaturę rekomendowało 26 posłów, przeciw było 32, a dwóch wstrzymało się od głosu. Paweł Kukiz-Szczuciński otrzymał 7 głosów "za" oraz 52 głosy "przeciw". Jeden poseł wstrzymał się od głosu.

Sabina Lucyna Zalewska zdobyła rekomendacje dwóch posłów. Przeciw zagłosowało 31 posłów, a 37 wstrzymało się od głosu. Finalnie Zalewska wycofała się z ubiegania się o stanowisko RPD.

bErGMCOm

Warto przypomnieć, że wokół ostatniej kandydatki na Rzecznika Praw Dziecka narosło sporo kontrowersji. Popieranej przez PiS Sabinie Zalewskie wytknięto, że kwestionowała sens istnienia tego urzędu oraz dopuszcza bicie dzieci. Jak ustalił "Tygodnik Powszechny" kandydatka na nowego Rzecznika Praw Dziecka plagiatuje też prace innych osób. W jednej z nich na 10,5 stronach aż 10 stron zostało splagiatowane, w tym z takich portali jak Bryk.pl i Ściąga.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

bErGMCOG
KOMENTARZE
(8)
Toja
3 lata temu
Rzecznikiem praw dziecka gardłującym za obecnoscią niepełnosprawnego dziecka w publicznej szkole powinien być nauczyciel lub pedagog pracujący w ta kiej szkole, Minister edukacji nie powinien byc z rozdzielnika politycznego, Winien mikec wiedzę praktyczna. Pis robi nas w wała. Szkoda...
jaka jest pra...
3 lata temu
No niech ma, tylko co to za zwyczaje,żeby matkom odbierać dzieci, zamiast im pomagać w trudnych sytuacjach. A może cudze dzieci potrzebne są do zarabiania kasy, bo ktoś dobrze płaci .JAKA JEST PRAWDA ???
miko
3 lata temu
To zna czy że handel dziećmi w Polsce nadal będzie kwitł w najlepsze !
bErGMCOH
sdfgfghjklhjg...
3 lata temu
PiS niech szykuje manatki i wypieprza z tego kraju do Izraela.
Ehhh
3 lata temu
Kolejna nawiedzona.
Marcin
3 lata temu
PEFRON - to od Dubienieckiego?
Jorg57
3 lata temu
Czyżby wreszcie jedynie słuszny Rzecznik Praw Dziecka Nienarodzonego?
marek
3 lata temu
następne truchło z pisu :-)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić