o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Akcja ABW w Rzeszowie. Chodzi o aferę podkarpacką

5
Podziel się

Funkcjonariusze ABW zatrzymali wysokiego rangą funkcjonariusza podkarpackiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji oraz dwóch byłych funkcjonariuszy CBŚP i jednego z Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Akcja ma związek z tzw. aferą podkarpacką.

Akcja ABW. Chodzi o aferę podkarpacką
Akcja ABW. Chodzi o aferę podkarpacką (East News, Bartosz Krupa/East News)
bEshNeDF

Informację o akcji ABW podał portal rmf24.pl. Zatrzymania miał zlecić Małopolski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej.

Zatrzymania, jak informuje rmf24.pl, mają związek ze śledztwem dotyczącym Daniela Ś. - byłego naczelnika CBŚP w Rzeszowie. W 2016 r. prokuratura postawiła mu zarzuty korupcyjne. Miał przyjmować łapówki w zamian za współpracę z właścicielami agencji towarzyskiej "Olimp" z Budziwoja koło Rzeszowa, którą prowadzili dwaj Ukraińcy - Żenia i Aleksander R.

bEshNeDH
Zobacz także: Agent Wojciech J. "Oni wiedzą, o kogo chodzi"

Ci sami Ukraińcy oraz Daniel Ś. przewijają się też w aferze, którą ujawnił były oficer CBA Wojciech J. Ten sam oficer został wysłany na Podkarpacie przez obecne kierownictwo CBA do zbadania afery podkarpackiej, w którą zamieszani byli politycy PO i PSL. Przy okazji swojej pracy miał otrzymać seks-taśmę z nagraniem polityka PiS. Polityk stanowczo temu zaprzecza i skierował sprawę do prokuratury. Kontrowersyjna taśma miała zniknąć z sejfu oficera CBA.

bEshNeDN

Tymczasem, jak podawał portal onet.pl, bokser Dawid Kostecki w swoich zeznaniach sugerował, że spotkania z prostytutkami pracującymi dla braci R. mogły być nagrywane. Miał to być pomysł Daniela Ś.

bEshNeEi
KOMENTARZE
(5)
Żylwia
2 lata temu
Ale akcja nikt nie wie.o co chodzi po za zatrzymanymi...
PO
2 lata temu
Czasy za kaczkę się skończyły jeden resort pilnuje drugi logiczny ciąg wynikający z pewnością kartki papieru myślę że tak tam jest nadrukowane...
śledź
2 lata temu
ABW śledzi CBŚ, CBŚ śledzi CBA, CBA śledzi ABW i wszyscy mają zajęcie, program zwalczania bezrobocia wśród śledzi
bEshNeEj
bratan
2 lata temu
Żenia to nie imię tylko zdrobnienie. Prawdziwe imię to Jewhenij.
pzt
2 lata temu
coś zostało do wyczyszczenia w aferze ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić