o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Akcja ABW w Rzeszowie. Chodzi o aferę podkarpacką

5
Podziel się

Funkcjonariusze ABW zatrzymali wysokiego rangą funkcjonariusza podkarpackiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji oraz dwóch byłych funkcjonariuszy CBŚP i jednego z Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Akcja ma związek z tzw. aferą podkarpacką.

Akcja ABW. Chodzi o aferę podkarpacką
Akcja ABW. Chodzi o aferę podkarpacką (East News, Bartosz Krupa/East News)
bDXHoONx

Informację o akcji ABW podał portal rmf24.pl. Zatrzymania miał zlecić Małopolski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej.

Zatrzymania, jak informuje rmf24.pl, mają związek ze śledztwem dotyczącym Daniela Ś. - byłego naczelnika CBŚP w Rzeszowie. W 2016 r. prokuratura postawiła mu zarzuty korupcyjne. Miał przyjmować łapówki w zamian za współpracę z właścicielami agencji towarzyskiej "Olimp" z Budziwoja koło Rzeszowa, którą prowadzili dwaj Ukraińcy - Żenia i Aleksander R.

bDXHoONz
Zobacz także: Agent Wojciech J. "Oni wiedzą, o kogo chodzi"

Ci sami Ukraińcy oraz Daniel Ś. przewijają się też w aferze, którą ujawnił były oficer CBA Wojciech J. Ten sam oficer został wysłany na Podkarpacie przez obecne kierownictwo CBA do zbadania afery podkarpackiej, w którą zamieszani byli politycy PO i PSL. Przy okazji swojej pracy miał otrzymać seks-taśmę z nagraniem polityka PiS. Polityk stanowczo temu zaprzecza i skierował sprawę do prokuratury. Kontrowersyjna taśma miała zniknąć z sejfu oficera CBA.

bDXHoONF

Tymczasem, jak podawał portal onet.pl, bokser Dawid Kostecki w swoich zeznaniach sugerował, że spotkania z prostytutkami pracującymi dla braci R. mogły być nagrywane. Miał to być pomysł Daniela Ś.

bDXHoOOa
KOMENTARZE
(5)
Żylwia
rok temu
Ale akcja nikt nie wie.o co chodzi po za zatrzymanymi...
PO
rok temu
Czasy za kaczkę się skończyły jeden resort pilnuje drugi logiczny ciąg wynikający z pewnością kartki papieru myślę że tak tam jest nadrukowane...
śledź
rok temu
ABW śledzi CBŚ, CBŚ śledzi CBA, CBA śledzi ABW i wszyscy mają zajęcie, program zwalczania bezrobocia wśród śledzi
bDXHoOOb
bratan
rok temu
Żenia to nie imię tylko zdrobnienie. Prawdziwe imię to Jewhenij.
pzt
rok temu
coś zostało do wyczyszczenia w aferze ?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić