Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Karolina Kołodziejczyk09.01.19 (22:30)

Alert pogodowy dla wielu województw. To będą mroźne dwie noce

Uwaga na silny mróz! IMGW wydał ostrzeżenia dla wielu województw. Temperatura na Podlasiu spadnie do -16 stopni. Jeszcze zimniej będzie w nocy z czwartku na piątek.
ventusky

Wszystko wskazuje na to, że w nocy i nad ranem w północno-wschodniej i wschodniej Polsce pojawi się tęgi mróz. Jak tłumaczą synoptycy z Cumulus, do tak sporych spadków temperatury przyczynią się dwa czynniki: liczne przejaśnienia oraz napływ z kierunków wschodnich suchych i mroźnych, kontynentalnych mas powietrza.

Tym samym temperatura spadnie od (-1) na zachodzie do (-5) - (-7) stopni w centrum. Tęgi mróz pojawi się na wschodzie Warmii, na Mazurach, Podlasiu, na wschodzie Mazowsza, Lubelszczyzny i Podkarpacia, gdzie słupki rtęci spadną nawet do 15 kreski poniżej zera. Największe spadki temperatury odnotujemy na Polskim Biegunie Zimna, czyli na Suwalszczyźnie. Tam IMGW wydało alert pogodowy.

REKLAMA

IMGW ostrzega również przed oblodzeniem, które może pojawić się w województwie dolnośląskim, opolskim, częściowo wielkopolskim, łódzkim, pomorskim i kujawsko-pomorskim. Z kolei na Dolnym Śląsku mogą pojawić się intensywne opady śniegu. W Sudetach wydano ostrzeżenie drugiego stopnia.

To jednak nie wszystko. Prawdziwy atak zimy jest planowany na noc z czwartku na piątek. Na Podlasiu temperatura będzie się wahać od -18 do -15 stopni, lokalnie możliwe spadki do -21 stopni. W ciągu dnia mieszkańcy wschodniej części Polski mogą liczyć na temperatury od -11 do -8 stopni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij