o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Rymsza
|

Alert RCB na Mazowszu: "Nie zbliżaj się do rzek", Wisła wzbiera

3
Podziel się

Mieszkańcy kolejnego powiatu dostali właśnie alerty RCB. Po ostrzeżeniach dla powiatów w woj. lubelskim i mazowieckim ostrzeżenie wysłano także mieszkańcom Warszawy.

Alert RCB na Mazowszu: "Nie zbliżaj się do rzek", Wisła wzbiera
(WP.PL, Marcin Makowski)
bDYcXLWZ

Z południa po Wiśle przesuwa się fala wezbraniowa. SMS-y z ostrzeżeniem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa właśnie dostali mieszkańcy Warszawy i okolic. Poza nimi otrzymali je mieszkańcy powiatu garwolińskiego, otwockiego, piaseczyńskiego, grójeckiego, legionowskiego, nowodworskiego, sochaczewskiego, płockiego, Płocka i płońskiego, Warszawy i warszawskiego zachodniego.

Fala we wtorek w Warszawie

Fala wezbraniowa dotrze do Warszawy we wtorek. Ostrzeżenie RCB obowiązuje we wtorek i w środę. Alert ostrzega przed zbliżaniem się do rzek, ale nie będzie groźna. Według prognoz nie przekroczy poziomu alarmowego.

bDYcXLXb

- Jeżeli chodzi o Warszawę, to sprawa powinna rozejść się po kościach. We wtorek o godzinie 6 spodziewana jest fala w punkcie Warszawa Bulwary i ma mieć około 600 centymetrów, czyli tyle, ile wynosi stan ostrzegawczy. Nie przekroczy tym samym pułapu alarmowego - informuje biuro prasowe stołecznej komendy Państwowej Straży Pożarnej.

Mimo wszystko Warszawiacy powinni mieć się na baczności. Poziom wody na miejskiej plaży i przy bulwarach wiślanych podnosił się już w sobotę. Południe i wschód kraju wciąż walczą z podtopieniami.

Czym jest alert RCB?

SMS-owe alerty RCB dostają wszyscy użytkownicy telefonów komórkowych w zagrożonej okolicy. Nie trzeba się zapisywać na żadną listę, wystarczy być w pobliżu niebezpieczeństwa.

bDYcXLXh

Ostrzeżenia są publikowane także w mediach społecznościowych i emitowane w telewizji regionalnej.

Jeśli wolisz mieć osobną aplikację możesz skorzystać z Regionalnego Systemu Ostrzegania. W niej znajdują się te same alerty oraz instrukcje postępowania w niebezpiecznych sytuacjach, wyjaśnienia pojęć i telefony alarmowe.

bDYcXLXC
KOMENTARZE
(3)
obserwator.
2 lata temu
pani rymsza jestesmy w polsce i w polsce mowi sie alarm a nawet w jezyku pani pracodawcy jest alarm tylko troche inaczej wymawiany.
alert!
2 lata temu
w Warszawie zawsze mozna uciekac na schody
afrykaner
2 lata temu
idę na ryby,mały grunt i rzut pod krzaki,ryba idzie do brzegu bo ma pożywienie.
bDYcXLXD
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić