o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Allegro podwyższa opłaty o 250 proc. "Sprawa dla urzędu antymonopolowego"

18
Podziel się

Dla mnie, po wstępnych przeliczeniach, wzrost opłat oznacza wzrost rachunku wobec Allegro o około 3,2 tys. zł netto miesięcznie - z poziomu 4,8 tys do 8 tys. zł netto - pisze jeden z internautów. Inni sugerują, że w ten sposób polski portal chcą nawiązać rywalizację z Amazonem.

Allegro podwyższa opłaty o 250 proc. "Sprawa dla urzędu antymonopolowego"
(WP.PL, WP.PL)
bEiDQBnp

Allegro poinformowało, że 1 sierpnia wprowadza zmiany w swoim regulaminie. Chodzi o sposób naliczania opłat za wystawianie produktów i opcje promowania.

"Opłatę za promowanie będziemy naliczać w cyklach 10-dniowych, liczonych od chwili, gdy dodasz promowanie. Cykl promowania będzie niezależny od cyklów innych opłat w ofercie. Oferty 14-dniowe wznawiane po 1 sierpnia zastąpimy 20-dniowymi (kup teraz) lub 10-dniowymi (licytacje). Pozostałe czasy trwania ofert będą obowiązywać nadal" - informują przedstawiciele serwisu.

bEiDQBnr

Najistotniejsze jest jednak to, co dodano w dalszej części komunikatu. "Powyższe zmiany wpłyną na nasze cenniki" - czytamy w informacji. Internauci szybko wyliczyli, że podwyżki sięgają 250 proc. "Żeby zobrazować problem: dla mnie, po wstępnych przeliczeniach, wzrost opłat oznacza wzrost rachunku wobec Allegro o około 3,2 tys. zł netto miesięcznie - z poziomu 4,8 tys. do 8 tys. zł netto (dane z czerwca 2017). Koszty te oczywiście przerzucam w większości na klientów, przy czym w sklepie internetowym ceny pozostają bez zmian" - napisał w portalu Wykop.pl jeden z internautów.

Zobacz także: Zobacz także: Katastrofa smoleńska. Tak się zarabia na tragedii

Pod wpisem rozgorzała dyskusja. Wiele osób zwraca uwagę, że Allegro od samego siebie nie będzie domagało się prowizji i tym samym klienci będą korzystać z ich sklepów. A to ma pomóc w rywalizacji ze światowym gigantem - Amazonem. Pojawiły się sugestie, że sprawą powinno zainteresować się państwo.

bEiDQBnx

"Powinni nakazać podział Allegro"

"Urząd antymonopolowy powinien nakazać podział Allegro na dwie spółki, jedną od portalu, a drugą od sklepu, obligatoryjną sprzedaż jednej ze spółek i potem kontrolę, czy dostaje ona takie same warunki jak inni sprzedający. To jest jedna z sytuacji, gdzie powinna nastąpić bezwzględna ingerencja państwa w celu ochrony wolnego rynku" - pisze w komentarzach Jowanka.

Przypomnijmy, że spółce Allegro przygląda się już UOKiK. Urzędnicy chcą sprawdzić, czy popularny serwis aukcyjny nie faworyzował swojego sklepu kosztem innych sprzedawców.

bEiDQBny

Przedstawiciele Allegro zaprzeczają sugestiom internautów. Pełną odpowiedź przedstawiliśmy w oddzielnym artykule.

bEiDQBnS
KOMENTARZE
(18)
Andrzej
4 lata temu
Allegro było kiedyś portalem dla normalnych ludzi, którzy chcieli kupić lub sprzedać potrzebne lub niepotrzebne rzeczy. Na dzisiaj to jedno wielkie targowisko pełne sklepów internetowych. Raczej nie spotkamy tu pojedynczych osób. Na dzisiaj już nie korzystam z Allegro a byłem jednym z jego pierwszych użytkowników. W ciągu kilku lat, po każdej zmianie właścicieli rosły opłaty za wszystko. Na dzisiaj lepiej już szukać potrzebnych rzeczy na OLX.
Simon
4 lata temu
Winna byc Konkurecja dla tej bandy
Użytkownik
4 lata temu
Od dawna nic na Allegro nie wystawiam , dla drobnych użytkowników chcących wystawić coś prywatnie to zbyt drogo .
bEiDQBnT
Dddd
4 lata temu
Zlodziejskie prowizje
Luki16
4 lata temu
Allegro tak jak olx to ostatnio jedno wielkie dno. Olx zawsze miało być darmowe. Chciałem sprzedać ostatnio auto jak zobaczyłem cenę za niedługo wystawienie to padłem. Auto wystawiłem na grupach na FB na drugi dzień było już sprzedane a co najważniejsze ZA DARMO! Teraz jak coś mam sprzedać wystawiam na FB.
Dd
4 lata temu
Nażreć się nie umia... K Świnie z Folwarku Orwella
M
4 lata temu
Sprzedaję na ALLEGRO i faktycznie informują sprzedawcę że podnoszą prowizję i nie pytają sprzedających czy im pasuje czy nie. To jest monopol. Sprawdzę w tym miesiącu jak okaże się że jest za drogo to ich oleje.
Gagag
4 lata temu
Najwiekszy zlodziej i miliarder to allegro!!! Miliardowe zyski i ciagle mu malo
lkie
4 lata temu
No faktycznie Allegro kombinuje jak koń pod górę. Jeszcze coś tam kupić można , bo towaaru jest pod dostatkiem, ale coś sprzedać to miesiącami nic nie można, bo tak nagmatwali,że trudno coś znaleźć. Jakieś ramki typu: największa trafność ,pytam się czego? najmniejsza cena, największa opłata itd.itp. Celowy chaos i bałagan i nawet jakby człowiek chciał wysprzedać własne rzeczy, to więcej zapłaci niż odzyska.
ank
4 lata temu
Ja kupuję na Allegro często i jestem zadowolony. By kupić to samo w sklepach musiał bym biegać kilka dni i nie wszystko bym dostał. Nie trzeba wiele się natrudzić by kupić to co się chce. Tylko trzeba troszeczkę posiedzieć za komputerem. Kupuję na Allegro chyba od 2004 roku, tylko nic nie sprzedaję (może z czasem zacznę)
M.
4 lata temu
Alledrogo...
Echh
4 lata temu
Zmień tabletki
Allergen
4 lata temu
szczeście jest eBay
bEiDQBnL
ddd
4 lata temu
Panie Ziobro prosimy zamknac dziadowskie allegro !!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić