Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
|

Amazon uruchomi przełomowe sklepy spożywcze

6
Podziel się

Nie będzie tradycyjnych kas, a pracowników zastąpią roboty. Pomocą dla klientów będą ich smartfony.

zakupy
zakupy (Fotolia)
bETFuXAl

Rozwiązania już są wdrażane w magazynach firmy. Polegają na tym, że to roboty lokalizują dane przedmioty i przekazują do wysyłki. W sklepie spożywczym Amazona ma być podobnie. Tam maszyny będą mogły odkładać towar na sklepowe półki i uzupełniać jego braki.

Z zakupami będzie się stamtąd wychodzić bez płacenia. Każdy produkt będzie elektronicznie śledzony i wszystko, z czym klienci opuszczą sklep, zostanie dopisane do ich internetowego rachunku. Będzie się to odbywać się za pośrednictwem specjalnej aplikacji, w której również znajdą się informacje na temat samych produktów - informuje BBC.

Pierwszy taki sklep zostanie otwarty już w przyszłym roku. Klienci skorzystają z innowacyjnego rozwiązania w Seattle w Stanach Zjednoczonych. Amazon zapowiada jednak, że jeśli pomysł okaże się strzałem w dziesiątkę, jeszcze do końca 2017 r. pojawi się nawet kilkanaście takich placówek.

bETFuXAn

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bETFuXAO
KOMENTARZE
(6)
elpis
5 lata temu
amazon ??? znaczy po pakowaczach będziemy mieć sprzedawców kierowanych przez komputery. "idź w lewo, weź paczkę, masz 3 sekundy ... idź na wprost, szybciej, masz 5 sekund spóźnienia !!! oczywiście wszyscy w pampersach ... won z czubami z Polski !!!
Matrix reakty...
5 lata temu
I koniec problemu z praca w niedziele w hipermarketach. Tylko ludzi beda coraz bardziej oglupiali/ni. Ci co kupuja.
aa.
5 lata temu
ale lipa
bETFuXAP
BHH
5 lata temu
BN,
Pixi
5 lata temu
A będzie tam darmowe WiFi? Jednak jeśli nawet to i tak nie wróżę im oszałamiającego sukcesu.
Roy
5 lata temu
To już nawet produkty spożywcze będą śledzone, aby kontrolować ludzi i trzymać ich jeszcze bardziej za mordę. Totalitaryzm jest podobny do demokracji z tą różnicą, że jeden jest robiony w białych rękawiczkach, a drugi butem. Wolności jak nie było tak nie ma, jest tylko złudzenie i praca na system do śmierci.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić