REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 13 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski11.10.18 (20:01)

Amerykanie uziemili wszystkie myśliwce F-35

Decyzja jest konsekwencją pierwszej katastrofy najnowocześniejszego samolotu USA. Specjaliści badają problem techniczny w F-35.
gsmudger / iStock.com

Armia USA i partnerzy międzynarodowi czasowo zawiesili loty F-35. Przeprowadzone będą kontrole przewodów paliwowych we wszystkich samolotach F-35 - zapowiedział Pentagon w swoim oświadczeniu.

Amerykanie oczekują, że testy zakończą się w ciągu 48 godzin. Zakładają, że w niektórych maszynach konieczna będzie wymiana wadliwych przewodów - podaje "The Independent".

REKLAMA

28 września rozbił się pierwszy F-35, wersja oznaczona literą "B". Pilot katapultował się. Katastrofa w sąsiedztwie bazy Beaufort w Karolinie Północnej doprowadziła do obecnego uziemienia wszystkich myśliwców piątej generacji.

Samolotów F-35 używają nie tylko Amerykanie. Kupili je także m.in. Izraelczycy, Brytyjczycy i Japończycy. Dowództwo amerykańskie po raz pierwszy wysłało samolot do boju w Afganistanie.

Projekt budowy myśliwca piątej generacji był mocno krytykowany. Producent, firma Lockheed Martin, obrywała przede wszystkim za opóźnienia i generowanie o wiele większych koszów w stosunku do zakładanych. Maszyny są trudno wykrywalne dla radarów, ale nie niewidzialne, jak często się je błędnie nazywa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij