o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Radosław Rosiejka
|

Andrzej Duda komentuje postanowienie TSUE. "Dziwi mnie ta sytuacja"

43
Podziel się

Trybunał Sprawiedliwości UE zdecydował o zastosowaniu środków tymczasowych ws. ustawy o Sądzie Najwyższym. – Jeżeli ktoś nam narzuca werdykt i uważa, że musimy się z nim zgodzić, to co to jest za wspólnota? – zastanawia się Andrzej Duda.

Andrzej Duda odniósł się do decyzji TSEU
Andrzej Duda odniósł się do decyzji TSEU (PAP, Clemens Bilan)
bDoBSbqZ

- Dziwi mnie ta sytuacja – przyznaje w rozmowie z "Rzeczpospolitą" prezydent Andrzej Duda. - Postanowienie zostało wydane w składzie jednoosobowym, jeszcze przed przedstawieniem przez Polskę uwag w ramach postępowania w przedmiocie środków tymczasowych. Takie działanie Trybunału może budzić zatem wątpliwości w kontekście prawa do sądu Rzeczypospolitej Polskiej przeciwko KE przed TSUE. Przeczy to znanej jeszcze z czasów rzymskich zasadzie, iż przed wydaniem rozstrzygnięcia należy wysłuchać wszystkich stron – przekonuje prezydent.

Andrzej Duda odniósł się też do rozmowy z Donaldem Tuskiem w czasie Zgromadzenia Ogólnego ONZ. W Polsce była ona szeroko komentowana, spotkała się też z negatywnymi ocenami. - Zdumiała mnie ta ocena. Spotkało się dwóch ludzi na gruncie obcego kraju i międzynarodowej instytucji. Nie jesteśmy może kolegami, ale mówimy w tym samym języku i się znamy. Zamieniliśmy kilka zdań. Głównie żartowaliśmy, żeby rozładować napięcie. On miał zaraz wystąpienia, ja też je miałem – mówi Andrzej Duda "Rzeczpospolitej".

Nawiązując do swojego komentarza o wynajmowaniu mieszkania przez Bronisława Komorowskiego, prezydent przyznał, że w jego mieszka córka. I zaznaczył, że nawet gdyby nie studiowała w Krakowie to mieszkania by nie wynajął. - Polityk powinien liczyć swoją służbę na kadencję, a jeśli zdecyduje się znowu startować, to wyborcy go rozliczają. Taka ocena może zawsze różnie wypaść – stwierdził.

bDoBSbrb
Zobacz także: Zobacz także: "To żenujące". Sławomir Neumann ostro o "wywodzie" Andrzeja Dudy o żarówkach

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

bDoBSbrC
KOMENTARZE
(43)
wstyd
2 lata temu
Czy ta "żarówka" to kaganek oświaty?
XY
2 lata temu
A mnie pan Duda już wcale nie dziwi. Czekam ze spokojem kiedy zniknie z polskiej polityki na dobre, a Senat UJ odbierze mu stopnie naukowe doktora i magistra.
Kolano Prezes...
2 lata temu
Wstyd mi że ktoś taki jest prezydentem państwa. Manipulowanie, naciąganie faktów i populistyczne hasła! Wyroki i postanowienia sądów należy wykonywać, kropka! Celowe, populistyczne "mieszanie" sądu (trybunału) z wyimaginowaną wspólnotą, każe zastanowić się nad tym jak on został prawnikiem. Wstyd!
bDoBSbrD
albink
2 lata temu
A ja się dziwię zdziwieniu prezydenta. Świadomie manipuluje faktami. Przecież postanowienie to nie wyrok. Polska będzie wysłuchana, wszystko w swoim czasie. A działania Polski /wespół z prezydentem/ wskazują, że chcieli oni postawić UE przed faktami dokonanymi i poobsadzać swoimi sędziami SN, błyskawicznie przepychając swoich kandydatów /KRS i prezydent/. Prezydent nieładnie gra.
Jan lat 70
2 lata temu
Zerowemu intelektowi trudno cokolwiek pojąć. Patrzcie kogo wybraliście. Ohyda!
Najnowsze komentarze (43)
tkjm
2 lata temu
głupi to zdziwiony
jolka
2 lata temu
ten niby nasz prezydent,zadziwia mnie coraz bardziej !!!!!
Ten,
2 lata temu
to wiecznie zdziwiony..!
Cdebdjdbd
2 lata temu
Mnie już nie dziwi nawet to dlaczego taki PAD jest Prezydentem Polski. Jak mawiał p. Kurski: „Ciemny lud to kupi”. ...i kupił.
Lkjhtupo
2 lata temu
Żałosny koleś. Ciągle nic nie rozumie, ciągle żenujące teksty. Wstyd dla Polski. Wałęsa jest może osoba bez wykształcenia ale świat o nim mówił z szacunkiem. Maliniak to wstyd i żenada dla Polski.
Ada
2 lata temu
Tak na lini Wisły
Ada
2 lata temu
Adrian zajmij się żarówkami
Jacek-3
2 lata temu
Na drzewo, żarówki wkręcać!
bDoBSbrv
bogbar
2 lata temu
Mam nadzieje,ze Adrian nie zmarznie tej zimy.Skoro UE zabronila mu ogrzewanie mieszkania zarowkami. Ledy nie ogrzewaja.Chyba jednak pojedzie na narty.
C4
2 lata temu
Zjednoczeni Złodzieje Europy (i nie tylko), okradający Polskę, stworzyli dla siebie prawo i nie mogą się pogodzić z faktem, że nie chcemy być dalej okradani. Myśleli, że PO i KOD wystarczą do walki z PiSem, ale nie wychodzi.
aaaaaaaaaaaaa...
2 lata temu
Może go przyjmą do kabaretu
kelner
2 lata temu
Nikt powyżej 80 IQ nie słucha tego :)
Suweren
2 lata temu
A prezes pozwolil sie panu panie Andrzeju dziwic??????
Gerwazy
2 lata temu
Ty się dopiero zdziwisz jak inny trybunał wyda wyrok za łamanie konstytucji.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić