o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Durman
Natalia Durman
|
aktualizacja

Andrzej Duda nie ma wątpliwości. Mocne słowa pod adresem Rosji

49
Podziel się

- Nie ma wątpliwości, że Rosja jest agresorem. Polska z takim działaniem absolutnie się nie godzi - powiedział Andrzej Duda, komentując konflikt Rosji i Ukrainy w Cieśninie Kerczeńskiej. Prezydent zapowiedział, że Polska jest gotowa włączyć się w inicjatywy zmierzające do zaostrzenia sankcji wobec Rosji.

Andrzej Duda zaapelował o przestrzeganie prawa międzynarodowego
Andrzej Duda zaapelował o przestrzeganie prawa międzynarodowego (PAP, Vassil Donev)
bErhLKZh

Andrzej Duda skomentował konflikt podczas konferencji prasowej w Sofii, gdzie przebywa od poniedziałku. - Jeżeli będą takie międzynarodowe inicjatywy, jeżeli będą rzeczywiście zgłaszane, jak choćby kwestia dalszych sankcji, Polska na pewno będzie się w te inicjatywy włączała, ponieważ jesteśmy gotowi w zasadzie na wszystkie działania, które doprowadzą do zakończenia tego konfliktu - oznajmił. Fragmenty jego wypowiedzi przytacza PAP.

Prezydent podkreślił, że "trudno przejść do porządku dziennego po tym, co się stało". - Giną ludzie, jest ogromny niepokój o bezpieczeństwo i nie mam wątpliwości, że trzeba czynić wszystko, żeby ta kwestia została rozwiązana - powiedział.

Duda zaapelował o przestrzeganie prawa międzynarodowego i porozumień pokojowych z Mińska. Stwierdził, że marynarze wzięci do niewolni przez Rosjan muszą zostać zwolnieni; Rosja musi też zwrócić zajęte jednostki ukraińskie.

bErhLKZj

"Potępiam użycie siły przez Rosjan"

Użycie siły przez Rosjan w Morzu Azowskim potępił wcześniej m.in. Donald Tusk. "Władze rosyjskie muszą wydać ukraińskich marynarzy, statki i powstrzymać się od dalszych prowokacji" - napisał w krótkim oświadczeniu. Zapewnił, że "Europa pozostanie zjednoczona w poparciu dla Ukrainy".

- Ukraina jest naszym sąsiadem. To za naszymi granicami dzieją się te rzeczy. Nie możemy spać, gdy dochodzi do takich incydentów. Musi być szybka reakcja - komentował poseł PO Sławomir Neumann w programie "Tłit".

bErhLKZp
Zobacz także: Zobacz: Sławomir Neumann drwi z Morawieckiego. "Powie, że koło wymyślił":

Staranowali okręt. Na Ukrainie stan wojenny

Przypomnijmy, rosyjska straż przybrzeżna zablokowała ukraińskim jednostkom przejście przez Cieśninę Kerczeńską, taranując przy tym jeden z okrętów. Trzy ukraińskie jednostki zostały zajęte, kilka osób zostało rannych. Pojawiły się informacje, że Rosjanie otworzyli ogień.

Z powodu incydentu w Cieśninie Kerczeńskiej parlament Ukrainy ogłosił wprowadzenie stanu wojennego w 10 obwodach przylegających granicą do Rosji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErhLKZK
KOMENTARZE
(49)
POLAK
2 miesiące temu
JAK MU PŁACĄ TAK I GADA .CORAZ GORZEJ Z KULTURĄ POLITYCZNĄ
Marco
3 lata temu
Generalnie Rosjanie oddajcie wszystkie surowce energetyczne, zlikwidujcie armię, przejdźcie na katolicyzm i nie będziemy się czepiać. A i nie zapomnijcie oddać Ukrainie całego Kubania, my oddamy im całe Podkarpacie i pół Lubelszczyzny no i Wrocław... cholera jasna wpłynęli im na wody terytorialne uzbrojonymi jednostkami wojennymi, holownik niebezpiecznie manewrował i doszło do kolizji i jeszcze cały świat ma pretensje. Usesmani i Izrael zatopiliby te okręty po pierwszym strzale ostrzegawczym.
Martin
3 lata temu
No i co ty mozesz tej Rosji zrobic ???
bErhLKZL
Wer
3 lata temu
Dlaczego Duda wypowiada się w imieniu Polaków,niech mówi jasno na czyją korzyść działa
ili
3 lata temu
Zajmij sie swoimi sprawami Duda, Rosje i Ukraine zostaw w spokoju!!!
Chudek dudek
3 lata temu
Czemu za ten głupi rząd muszą cierpieć niewinni ludzie ?? Kobiety dzieci nasze ?? Jak Dudek zaczynać chcesz wojnę to prowadź ją razem swoim rządem na tych Hitlerow a nie jeszcze wpier .. w to nas !!!
Dd
3 lata temu
Wszystkie działania? A wojenne przeciw Rosji.
bogna
3 lata temu
Weź swój długopis i im pomachaj, pewnie się wystraszą
oi
3 lata temu
wlasnie duda zaczniesz od zaprzestania importu wegla z rosji?
wyborca
3 lata temu
Wcześniej pisano, że to Ukraińcy naruszyli wody terytorialne Rosji. To kto tutaj jest prowokatorem? Ukraina chce wojny z Rosją, to niech walczy. A jaki my mamy w tym interes? Jeszcze kilka lat temu Ukraina zgłaszała roszczenia do Przemyśla, Chełma itd. Czy historia niczego nie uczy naszych tak zwanych elit?
zenek
3 lata temu
Rosjanie już trzęsą portkami ze strachu jak podczas pamiętnej wizyty Prezydenta Kaczyńskiego w Gruzji.
waldek
3 lata temu
prezes tak kazał?
Walek
3 lata temu
Mam nieodparte wrażenie że komentarze dodają ,,zielone ludziki" bo Polacy znają historię i wiedzą czym kończy się bierność wobec agresora. Mam nadzieję że oprócz naszego kraju zachodni partnerzy pamiętają czym skończyły się ustępstwa przed 1939r. Historia lubi się powtarzać....
bErhLKZD
Promil
3 lata temu
Duda pilnuj długopisu,bo zgubisz,a nie wyskakuj przed orkiestrę.a jeszcze lepiej wyprowadz się na Ukrainę,parę miliardów już tam zawiozles
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić