o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Andrzej Duda obejrzał film braci Sekielskich. "Zero tolerancji!"

129
Podziel się

"Film robi wrażenie. Jedno jest pewne. Z pedofilią musimy walczyć bezwzględnie i wszędzie" - napisał Andrzej Duda na Twitterze. To reakcja prezydenta na film "Tylko nie mów nikomu".

"Tylko nie mów nikomu". Andrzej Duda widział film braci Sekielskich
"Tylko nie mów nikomu". Andrzej Duda widział film braci Sekielskich (East News)
bErmGDsl

Prezydent przyznał, że film o pedofilii w polskim Kościele robi wrażenie. "Jedno jest pewne. Z pedofilią musimy walczyć bezwzględnie i wszędzie. Wszędzie tam, gdzie osoba dorosła może w ohydny sposób skrzywdzić dziecko" - napisał Duda na Twitterze.

"Szkoła, kolonie, harcerstwo, oaza, inne organizacje. Zero tolerancji! Patrz uważnie! Rozmawiaj ze swoim dzieckiem!" - dodał prezydent.

Przypomnijmy: w sobotę miała miejsce premiera filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", który obnaża przypadki pedofilii w polskim Kościele. Na razie film jest dostępny jedynie na YouTubie. W momencie publikacji tego artykułu dokument ma na swoim koncie około 8 milionów wyświetleń.

bErmGDsn
Zobacz także: Zobacz także: Dominik Tarczyński o filmie Tomasza Sekielskiego o pedofilii w kościele. Jednoznaczna opinia
bErmGDst

Na film zareagowała Prokuratura Krajowa. Zbigniew Ziobro powołał zespół ds. analizy zdarzeń przedstawionych w filmie o pedofilii w polskim Kościele. O to wnioskowali m.in. politycy Platformy Obywatelskiej i Wiosny.

Z kolei prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiadał zaostrzenie przepisów. - Będą surowe kary, być może nawet do 30 lat więzienia. I to dla wszystkich, niezależnie jakie funkcje społeczne pełnią – mówił podczas niedzielnej konwencji. – Granica odpowiedzialności karnej, jeśli chodzi o wiek ofiary, jest zarysowana bardzo nisko - 15 lat; ona będzie podwyższona. – zaznaczył lider PiS.

Widziałeś film Tomasza Sekielskiego? Dołącz do naszej akcji na Facebooku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErmGDsO
KOMENTARZE
(129)
maciek
2 lata temu
czemu nie reagował na informacje służb specjalnych
kris
2 lata temu
Jedynym rozwiązaniem nie jest kastracja jak wszyscy uważacie a obcięcie interesu, wtedy gość będzie chciał ale nie będzie miał czym i to jest najlepsza kara.
wik
2 lata temu
Przypomnijcie, że jak PIS chciał wprowadzić ustawę o pedofilii to schetyna zablokował!!!!Kogo chroniono?!, może znanego reżysera,a może ogólnie, bo w wielu środowiskach to duży problem, zamiatany POd dywan!!!
bErmGDsP
wuj Sam
2 lata temu
jeszcze pare miesięcy temu połowa z was brała udział w protestach "moja macica moja decyzja "a teraz tak wszyscy kochają dzieci ,takie żale
ewi
2 lata temu
Ale nawalanka na kościół! 10 różnych artykulików!!! A dzisiaj eurowizja i trzeba wspierać nasze dziewczyny!!
dr
2 lata temu
zdejmij z klapy flage polski i załuż flage izraela unisto wolności od mazowieckiego
xz
2 lata temu
Skandal! Izraelskie wojsko i służby rządzą na polskich lotniskach? Sumliński: „Żołnierz izraelski zagradza mi drogę i mi pokazuje, że mam się stąd wynosić”
gośc
2 lata temu
Wszyscy księża tak robią
wawa
2 lata temu
A ilu jest polityków to dopiero temat,czy też będą ścigani i osądzani,czy przemilczy pan tak jak wszystko co ważne dla Polski.ust.447
Tomek
2 lata temu
Nieuchronność kary to jest podstawa a nie ubranie, immunitet albo koneksje!
Jan lat 71
2 lata temu
długopis w pogotowiu do podpisu fruktów klerowi?
Wątpiący
2 lata temu
Kaczyński "przesunie granicę", tę, która ustala "kiedy z dziewczyną można". Z 16-latką teraz można, ale pewnie prezes ustali tę granicę na 21 lat ;) - jemu: co za różnica, aby wygrane wybory. Aha! ustalcie jeszcze, od ilu lat to partner, a od ilu pedofil, bo czy jak 15-latek z 14-latką, to już pedofil? Czy to chodzi o to, że jak ma 18 lat to wchodzi w sferę pedofilii...?
nINKA
2 lata temu
NIE CAŁA PRAWDA O FILMIE ,,,,,,,,,,,,,,,,,Jak udało nam się ustalić, powodem usunięcia z filmu Marka Lisińskiego były kontrowersje wokół niego. Władze diecezji płockiej, na terenie której mężczyzna w dzieciństwie został skrzywdzony przez duchownego, udostępniła fragmenty jego listów. Lisiński pisał w nich do biskupa płockiego, że jeśli Kościół wypłaci mu 200 tys. zł odszkodowania, zrzeknie się wszelkich roszczeń i zamknie fundację "Nie lękajcie się", którą założył, by pomagać ofiarom księży.
bErmGDsH
rr
2 lata temu
następny zdziwiony, teraz będzie potępiał , proceder trwa i kwitnie w najlepsze od kilkudziesięciu lat
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić