Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Filip Skowronek
|

Andrzej Duda śmieje się z własnego dowcipu. I chyba tylko on go zrozumiał

43
Podziel się:

Dzięki prezydentowi Dudzie wiemy już, że na szczytach NATO poruszane są "tematy trudne". Nie do końca jednak wiadomo, co wspólnego mają rozmowy z prezydentem Macronem do twórczości Władysława Broniewskiego.

Andrzej Duda śmieje się z własnego dowcipu. I chyba tylko on go zrozumiał
(Facebook.com)

Wypowiedź, która przykuła uwagę internautów i skołowała dziennikarzy padła podczas konferencji w Brukseli. - Są tematy trudne i pan prezydent Macron powiedział, że są tematy trudne, ale co mnie bardzo ucieszyło, bo ja też mam świadomość, że są tematy trudne, jak to powiedział kiedyś poeta "są w ojczyźnie rachunki krzywd" - w tym momencie prezydent Duda nie może już opanować śmiechu - więc są tematy trudne - kończy wypowiedź.

Omawiany fragment ok. 21. minuty.

Co tak rozśmieszyło prezydenta? Cytat to słynny fragment z wiersza Władysława Broniewskiego "Bagnet na broń". Wiersz powstał w kwietniu 1939 roku i wzywał do zbrojnej walki w obliczu zbliżającej się inwazji III Rzeszy. Trudno zrozumieć, skąd takie skojarzenie wywołała u Dudy rozmowa z Macronem. Przynajmniej wiemy, że nie boi się poruszać trudnych tematów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(43)
mik
5 lata temu
ludzie czemu obrazacie swojego prezydenta popatrzcie na inne narody nikt tak nie robi kazdy popiera I stara sie utrzymywac tozsamosc swojego narodu, nie bodzicie tak zaslepieni zachodem. U nia ma swoje plusy oczywiscie ale duzo jest w tym interesu niemiec I francji.
mik
5 lata temu
prawdziwy polak
Izajasz
5 lata temu
Przywódcy tego ludu stali się zwodzicielami, a prowadzeni przez nich - idą na zgubę. Dlatego nie będzie Pan szczędził jego młodych hufców, nie okaże litości jego sierotom ni wdowom, gdyż wszyscy są niecni, przewrotni i wszystkie usta głoszą niegodziwość. Biada tym, co krzywdząc wydają ustawy, którzy rozpisują dekrety ucisku, by uchylać się od obrony nędzarzy i pozbawić prawa biedotę ludu mojego, by wdowy czynić swym łupem, by mienie zabierać sierotom! Cóż poczniecie w dzień kary, wśród klęski, co nadciąga z oddali? Do kogóż o pomoc uciekać będziecie? Gdzie zostawicie swoje bogactwo? Wśród jeńców kark ugiąć trzeba i polec wśród pokonanych.
maja
5 lata temu
to proszę nie patrzeć,nie ma przymusu,łatwo jest krytykować
suweren
5 lata temu
Disco polo,kiełbasa,tanie wino,tweet,last sort=PAD
koko lou
5 lata temu
cały Adrian
sp
5 lata temu
Dzwoni teściowa do zięcia i mówi: nie wiem z kim będziesz rozmawiał, ile i komu zapłacisz ,jak to zrobisz ,ale jak umrę mam być pochowana na Wawelu obok prezydenta Kaczyńskiego. Biedny zięć myśli i wymyślił, dzwoni do teściowej i krzyczy , załatwiłem ale nie wiem jak to zrobisz oferta jest ważna tylko do jutra
Jędruś
5 lata temu
Trzeba chyba długo przed lustrem trenować żeby robić tak głupawe miny. Mussolini był w tym dobry, ale my mamy mistrza.
gość
5 lata temu
Bo żeby złapać- prostaki - o co chodzi, trzeba być intelektualnie rozwiniętym. Czy to jest jasne, czy też nie do zrozumienia? Jak to sie mówi? - nie jarzycie?
niusssss
5 lata temu
Fajne miał buty - reszta nawet niewypastowane
lol
5 lata temu
srót myślowy
ela
5 lata temu
bo to pajac
B52
5 lata temu
POganie i Lewactwo nie czai bazy
red_garlic
5 lata temu
Oj jak nie leży wam ten człowiek. Jeśli z nim wam tak źle to można wyjechać z tego kraju i nie zawracać głowy temu społeczeństwu. Ta ziemia was nie chce. Ta ziemia tutaj was nie lubi bo nie pozwoli żyć wam dyktując warunki temu narodowi. Tego narodu jest więcej niż was i skończył się czas mesjanizmu dla tego narodu stanowionego przez was.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić