o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska
|
aktualizacja

Andrzej Duda zawetował ważną ustawę. Jest reakcja PiS-u

65
Podziel się

Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę degradacyjną. PiS-owi się to nie mogło spodobać. "Jesteśmy zawiedzeni" - skomentowała Beata Mazurek.

Beata Mazurek odpowiedziała na weto Dudy
Beata Mazurek odpowiedziała na weto Dudy (Agencja Gazeta)
bDowaWJh

Andrzej Duda podkreślił, że długo zastanawiał się nad ustawą degradacyjną i ma wątpliwości. W końcu zaznaczył, że nie może się zgodzić na takie rozwiązania. Zawetował ustawę.

- Byłem zwolennikiem radykalnych rozwiązań wobec byłych pracowników UB i SB - powiedział Duda. - To byli ludzie, którzy szkodzili Polsce, (...) byli wcieleniem zła - podkreślił. Uważa, że decyzja o degradacji nie powinna być jednakowa wobec wszystkich. Uznał takie rozwiązanie za niesprawiedliwe.
2 kwietnia mija termin podjęcia decyzji. Prezydent dlatego ogłosił ją dzisiaj, w ostatni dzień roboczy przed tym terminem. - Zdecydowałem, że nie podpiszę tej ustawy i kieruję ją do ponownego rozpoznania przez Sejm; nie jest to dla mnie łatwa decyzja, bo chciałbym, aby te sprawy zostały załatwione; ale nie w ten sposób - powiedział Duda.

Na reakcję Prawa i Sprawiedliwości nie trzeba było długo czekać. "Jesteśmy zaskoczeni i zawiedzeni" - napisała na swoim profilu Beata Mazurek. Dodała jednak, że decyzji prezydenta nie będą komentować

bDowaWJj

Przypomnijmy, że zawetowane przepisy zakładały możliwość pozbawienia stopni wojskowych żołnierzy w stanie spoczynku, którzy byli członkami m.in. WRON i KBW czy też pełnili służbę w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w ustawie lustracyjnej.

bDowaWJK
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(65)
joda
3 lata temu
Pic na wodę, fotomontaż. Dostał polecenie aby nie podpisywać bo sondaże lecą na łeb na szyję a tą ustawą by się PiS tylko dobił. Ale "ciemny lud" to kupi i będzie w raczki klaskał jaki to wspaniały prezydent i jaka praworządna partia.
różnie głosuj...
3 lata temu
Niech pierwszy rzuci kamieniem ten co jest bez grzechu. Ostatnie działania PISu nie przysporzą im elektoratu . Nie można ze wszystkimi stawiać sprawy na ostrzu noża. Takie rozliczanie przeszłości do niczego dobrego nie prowadzi. Było minęło. Trochę to pachnie obłudą , posypywanie głowy popiołem , miesięcznice , modlitwy a z drugiej strony zawiść , nienawiść na całego. A gdzie w tym wszystkim przebaczenie bliźniemu . Dziś 40 % poparcia jutro może być 4%. Pycha odwieczny grzech polityków.
1,2....
3 lata temu
WRON(Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego) w tamtych czasach trudno było decydować o wprowadzeniu Stanu Wojennego ale....to było to mniejsze zło.Historii jak Wisły,kijem nie nawrócisz.Inne czasy,inne priorytety i sąsiedztwo krajów ościennych.Tylko przedszkolak NIE ROZUMIE.Wesołego Alleluja!.
bDowaWJL
pelik
3 lata temu
Gdybyśmy się bardziej zagłębili w historie większości polityków zasiadających w Sejmie i Senacie to bardzo wielu miało w przeszłości jakiś kontakt z komuną. Teraz na kolanach do kościoła chodzą a kiedyś na ten sam kościół pluli. Tak właśnie mamona i władza upodla człowieka.
wru
3 lata temu
Mamy już odpowiedzialność zbiorową w postaci grzechu pierworodnego więc już wystarczy niech każdy odpowiada za swoje grzechy !
Najnowsze komentarze (65)
laura
3 lata temu
Boze daj nam polski rzad.
myk/
3 lata temu
Jak zauważył błędy prawne tzn. przeczytał , przed podjęciem decyzji ? A czy TK podzieli jego wątpliwości ?
lara
3 lata temu
No cóz nawet ochrana została przejeta przez bolszewików kiedyś a obecni włatcy pełni nienawisci tych z prl odrzucili a przygarnęło ich CIA i USA ,dlatego maja i beda mieć problemy .
asd
3 lata temu
walic czerwonych hahahahah
pl
3 lata temu
PiS na wieki wiekow amen
qwe
3 lata temu
pani Mazurek przypomina mi czasami pana URBANA
Duda pod Tryb...
3 lata temu
Wystraszył się spadkiem poparcia dla PISu i nie podpisał. Identiko było z ustawą o sądach :( Robi nas w bambuko. Robi nas w bambuko. Duda i tak skończy przed Trybunałem Stanu !!!!!!!!!!!!!!
prawo dla wsz...
3 lata temu
beata Mazurek to kiedy szkoly konczyla ? jak skonczyla jakas - chyba to byly komunistyczne szkoly ,studia i inne uczelnie .Odebrac wszystkim tyuyly i dyplomy ktorzy ukonczyli jakiekolwiek szkoly, uczelnie z Komuny
bDowaWJD
Rodak
3 lata temu
Z okazji swiat Wielkiejnocy zycze rodakom szybkiego upadku Pislamskiej Republiki Kaczystanu
zor
3 lata temu
No teraz to juz jest pewne ze platformiarze powróca do wladzy i bedzie tak jak bylo. A Rudy tylko na to czeka, ale nie doczekanie wasze burasy .
:P
3 lata temu
a tam weto prezydenta znaczy tyle co nic raz drugi zawetuje a ustawa i tak przejdzie w głosowaniu bo prezydent nie może niczego odrzucić definitywnie jeszcze kilka "cudownych" ustaw i pis nawet do sejmu się nie dostanie
Loco
3 lata temu
Zawsze jak patrze na zdjęcie p.BM, to mam wrażenie że to facet - szeroki kark, rozbudowana szczęka... a wszyscy się Grodzkiej czepiaja....
joda mówi pra...
3 lata temu
Dokładnie joda
realista
3 lata temu
Pucybut robi co mu każą,lepiej niech nie udaje sprawiedliwego tylko się ośmiesza.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić