o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Andrzej Pągowski
Andrzej Pągowski
|

Andrzej Pągowski: Polska dla Polaków... ku...!

25
Podziel się

W katolickiej Polsce rozkwitło pogaństwo z nowymi wcieleniami bożków wojny, konfliktów i zacietrzewienia. Zamiast patriotyzmu mamy hejtrotyzm - w dobrym tonie jest być Polakiem zawziętym, endeckim, narodowo-katolickim, nienawidzącym innych. W tej dyscyplinie deklasujemy wszystkich, ale nie mamy się czym chwalić. Tegoroczne święto niepodległości dobitnie pokazało, że polska wspólnota narodowa jest w rozsypce. Jeśli w ogóle istnieje.

Andrzej Pągowski: Polska dla Polaków... ku...!
(WP.PL, Pągowski)
bEJvHxJx

To, co się odbyło 11 listopada to tylko próba generalna przed orgią nienawiści w przyszłym roku. A wszystko to z Bogiem i patriotyzmem na ustach od dziesięcioleci, a szczególnie od czasu objęcia władzy przez tzw. dobrą zmianę.

Pojawienie się w Warszawie armady faszystów z Europy, eksplozja antysemickich, rasistowskich czy ksenofobicznych emocji pokazała nasz kraj z jak najgorszej strony, bo w dniu, w którym powinniśmy ponad podziałami świętować wolną Polskę, jesteśmy świadkami liturgii nienawiści. Zamiast wspólnie się cieszyć, duża część z nas się wstydzi.

Czy w takiej sytuacji jest sens świętować 11 listopada? Czy mówienie o wspólnocie narodowej, odmienianie wolności i niepodległości w obliczu zaostrzającej się jatki politycznej nie jest przejawem hipokryzji? Co przegapiliśmy? Czy winien jest tylko obóz rządzący z wszechobecną propagandą? Z pewnością nie. Winę i odpowiedzialność ponosimy wszyscy za nasze znużenie spokojem i dialogiem, niechęć i nieumiejętność czytania (nie tylko znaków czasu) i zwykłe tchórzostwo, gdy nie podnosimy głosu wtedy, gdy przyzwoitość wymaga interwencji.

bEJvHxJz

A może potrzebny jest nam moment głębokiego zawstydzenia i przerażenia? Możemy więc zapomnieć o radosnym i wspólnym świętowaniu setnej rocznicy niepodległości za rok. Czy będzie to ogólnonarodowe święto czy walki uliczne, gdy puszczą hamulce?

na podst. Dariusz Bruncz dla WP Opinie

bEJvHxJF
bEJvHxKa
KOMENTARZE
(25)
Polak, nie na...
4 lata temu
Pamiętacie: BÓG, HONOR, OJCZYZNA. Jak komuś nie pasuje niech siedzi w domu, albo wyjedzie. Nie chcę tu radykalnego islamu, chcę wieczorem spokojnie wyjść na miasto. Mieszkańcy Paryża i Berlina też by chcieli, ale już nie mogą. My jeszcze możemy i trwajmy przy tym stanie rzeczy jak tylko to możliwe najdłużej.
S
4 lata temu
Św św
Adam
4 lata temu
"Armada faszystow"na marszu.Za takie slowa powinienes dostac wyrok.
bEJvHxKb
Tadziu
4 lata temu
W Polsce nie było dekomunizacji, co sprawia że rządzą nami ci sami bandyci i oprawcy, może nie bezpośrednio. Witać, nawet w tym artykule, jaka jest ich polityka. Oczywiście, chodzi tu o politykę wstydu i jak autor zaznaczył politykę zastraszania (przerażenia) Obecna, jak i poprzednie władze, wbrew pozorom nie robi nic dla Polaków pożytecznego, bo to ciągle ta sama władza
erfwe
4 lata temu
''Czy w takiej sytuacji jest sens świętować 11 listopada? '' To jest dopiero hipokryzja niemaszka..., ty sam sensu nie masz i nie będziesz mieć, kolejny sprzedawczyk i zdrajca.... out mi stąd!!! do budy!!!!
efwe
4 lata temu
jak lewactwu to przeszkadza, to u nas coraz lepiej ....
eger
4 lata temu
prawda w oczy kole, jak Polacy się jednoczą, Bójta się Bójta!!!
wrw
4 lata temu
ciekawe za ile ten red-aktorzyna się sprzedał?
Hornet
4 lata temu
Nasza przynależność do Unii tylko potwierdziła to że ziemia jest kulą . jednego okupanta wygnalśmy na wschód a wrócił z zachodu.Całe lata 70 mieszkałem w UK i podejście angoli do polityki królestwa można zdefiniować w paru słowach---- dobrze czy żle ale to mój kraj------ 27 do 1 Boże nareszcie coś i uwierzyłem w PIS Unia Europejska jest kontynuacją polityki Adolfa Hitlera. Europa W granicach pod przewodnictwem Niemiec wyzysk podbitych narodów vide płace . Na co nam autostrady / pierwsze wybudował Hitler / Nam potrzeba życia bez stresów i narzucania czegokolwiek przez jakieś organizacje .POLSKA MUSI BYĆ WOLNA WOLNOŚCIĄ OBYWATELI
aaaa
4 lata temu
Polakiem może być każdy jeśli tylko chce. Jeśli natomiast chce służyć innym ideom,lub innemu państwu,to w Polsce nie ma dla niego miejsca.
arabszitwon
4 lata temu
Tu Jest POLSKA
Wybral
4 lata temu
Pozatym nikt jej Nie chce.
Chiny
4 lata temu
A chiny dla mnie
bEJvHxJT
bumerang
4 lata temu
POLSKI KOŚCIÓŁ KATOLICKI I PIS są odpowiedzialni za skrzywienie rozumów Polaków. Niech robią tak dalej , to będzie jak w Kongo.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić