Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Andrzej Zielonacki oszukał swoje klientki? Został sędzią Trybunału Konstytucyjnego

15
Podziel się

Andrzej Zielonacki w środę złożył ślubowanie na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Może nim zostać osoba o "nieskazitelnym charakterze". On sam przed wyborem na sędziego przyznał, że toczy się w jego sprawie postępowanie dyscyplinarne. A była klientka adwokata skarży się, że ją oszukał.

Andrzej Zielonacki oszukał swoje klientki? Został sędzią Trybunału Konstytucyjnego
(KPRP, Andrzej Hrechorowicz)
bEKfQsOJ

Andrzej Zielonacki to doktor prawa. Od 1992 r. prowadzi kancelarię adwokacką. Do niedawna działał w Akademickim Klubie Obywatelskim im. Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu. Zrzesza on sympatyków PiS-u, głównie wśród pracowników naukowych poznańskich uczelni. Jego kandydaturę do TK zaprezentował Marek Ast z PiS oceniając, że to dobry kandydat. W TK zastąpił w Stanisława Biernata.

Zobacz także: Sędzia Lech Morawski w Oxfordzie

Czwartkowa "Gazeta Wyborcza" opisuje skargi na Andrzeja Zielonackiego do Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu. Nowy sędzia TK miał nie złożyć pozwu w sprawie swojej klientki Lidii Z. Następnie nie zwrócił jej akt.

bEKfQsOL

Druga skarga też dotyczy niezłożenia pozwu do sądu. Andrzej Zielonacki miał reprezentować Annę S. w sporze z byłym mężem. Kobieta opisuje, że adwokat zapewniał ją, że sprawa trafiła do sądu. Nawet twierdził, że półtora roku od złożenia pozwu odbyła się pierwsza rozprawa. Kiedy kobieta dopytywała o termin następnej sprawy przestał od niej odbierać telefony. Anna S. odkryła, że w sądzie nie ma jej sprawy, a Andrzej Zielonacki nie złożył pozwu przeciwko jej byłemu mężowi. Kobieta za usługi adwokata zapłaciła 2,8 tys. zł.

Nie poniesie odpowiedzialności dyscyplinarnej

"Gazeta Wyborcza" podaje, że Andrzej Zielonacki przyznał w Okręgowej Radzie Adwokackiej, że w sprawie Lidii Z. nie złożył pozwu. Natomiast przypadku Anny S. nie wyjaśnił. Przed wyborem na sędziego TK powiedział przed sejmową komisją sprawiedliwości, że toczy się w jego sprawie postępowanie dyscyplinarne.

Okręgowa Rada Adwokacka w Poznaniu 21 czerwca wykreśliła Andrzeja Zielonackiego z listy adwokatów. Wnioskował o to on sam z powodu wyboru do Trybunału Konstytucyjnego. Po wykreśleniu z listy adwokatów nie poniesie już odpowiedzialność dyscyplinarnej.

bEKfQsOR

Źródło: Gazeta Wyborcza

bEKfQsPm
KOMENTARZE
(15)
babi
4 lata temu
J ak można tak postępować i to się nazywa Prawo i Sprawiedliwość i ja na Was głosowałam.........
AMEN
4 lata temu
Każdy nawet z łapanki prawnik będzie lepszy od Rzeplińskiego i Biernata !
aqq
4 lata temu
To jest dobry kandydat PiS - mierny prawnik, z zarzutami dyscyplinarnymi o oszustwo na szkodę klientów. PiS w pigułce.
bEKfQsPn
Kumpel alika
4 lata temu
Typowe dla hipokrytow pislandi trola z Żoliborza
Mik
4 lata temu
A wczoraj na zjezdzie mowa byla ze nalezy swoich podwojnie sprawdzac. I co teraz?
adam
4 lata temu
Jak Wyborcza pisze to musi być Prawda , Mówimy Wyborcza a w domyśle Prawda, mówimy Prawda a w domyśle Wyborcza
to jego probl...
4 lata temu
To jego problem, a nie mój.Ja mam swoje problemy ,a nie cudze. Jak oszukał, to te swoje klientki ma na swoim sumieniu. To jego sprawa i jego problem.
jen
4 lata temu
To nie trybunał , zbieranina.
Int3ligentny ...
4 lata temu
TW JAR! Pokaż swoją teczkę, oszuście! Powiedz o dewiacji, przez którą nie brali cię do wojska i po pierwszym przesłuchaniu podczas Stanu Wojennego wypuścili? Przyznaj, dlaczego tak trzymasz z księżmi!
kaziul
4 lata temu
od lekarzy i adwokatów - zachowaj nas Panie.-
,,,,,,,,,,,,,...
4 lata temu
W PiS-ie wyznają zasadę że nieważne jaka "szumowina" byle by była oddana do bólu
eleszek
4 lata temu
I gitara. Zaczynamy od nowa,
xyz
4 lata temu
Niech jar teraz się zaśmieje - komuniści i złodzieje.
bEKfQsPf
wnikliwy
4 lata temu
To jak to jest : "oszukał swoje klientki - (liczba mnoga) " , a już dalej piszecie o jednej osobie , która w czerwcu (jak już było wiadomo ,że zostanie sędziom TK) wniosła skargę - kolejna bezczelna prowokacja !!!!! . Tak ja z "przedsiębiorcą" z Tych !!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić