REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Magda Mieśnik29.09.18 (12:44)

Anna Zalewska pozwała Grzegorza Schetynę. Poszło o aferę PCK

Minister edukacji Anna Zalewska złożyła pozew przeciwko Grzegorzowi Schetynie o ochronę dóbr osobistych i zadośćuczynienie pieniężne. Chodzi o aferę w PCK.
Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Komentując wrocławską aferę szef PO Grzegorz Schetyna nawiązał do Anny Zalewskiej. - Wszystkie tropy, wszystkie ślady prowadzą do zaangażowania PiS w okradanie PCK i finansowanie kampanii wyborczych PiS z pieniędzy PCK. W wielu tych enuncjacjach pojawia się nazwisko minister Anny Zalewskiej, która jest posłem z Wałbrzycha i jak widzieliśmy na wielu zdjęciach bliskim współpracownikiem aresztowanego działacza PiS – mówił Schetyna w marcu.

REKLAMA

Kilka miesięcy później Zalewska wystąpiła przeciwko niemu do sądu – informuje wpolityce.pl. Portal ustalił, że posłanka PiS domaga się publicznych przeprosin oraz przekazania określonej sumy na wskazany cel społeczny.

"Gazeta Wyborcza" podała, że w latach 2014-2017 pracownicy dolnośląskiego oddziału PCK, rekrutowani przez Jerzego G. - radnego obecnej kadencji sejmiku wojewódzkiego oraz byłego dyrektora organizacji - kradli z kontenerów ubrania. Przez firmę zarejestrowaną na podstawioną osobę sprzedawali odzież w hurtowniach i lumpeksach, a część z pozyskanych w ten sposób pieniędzy przeznaczano na kampanie wyborcze polityków PiS. Wśród nich mieli być m.in. Anna Zalewska i poseł Piotr Babiarz.

Wrocławska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowości w dolnośląskim oddziale PCK w połowie 2017 r. Doniesienia o nieprawidłowościach złożyło niezależnie od siebie kilka osób, m.in. prezes oddziału PCK i jeden z pracowników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Śnieg na Kasprowym Wierchu. Mógł zaskoczyć niejednego turystę

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij