o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Maciej Deja
Maciej Deja
|

Antifa szykuje rozróbę w Poznaniu. Będzie starcie z narodowcami?

0
Podziel się

Członkowie Antify znani z niedawnych zamieszek podczas szczytu G20 w Hamburgu szykują akcję w Poznaniu. Bojówkarze chcą uniemożliwić organizację spotkania z posłem Ruchu Narodowego Robertem Winnickim. Narodowcy już szykują się na starcie, które może przerodzić się w uliczne zamieszki.

Protest przeciwko G20 w Hamburgu
Protest przeciwko G20 w Hamburgu (Forum)
bESIQeiJ

Na "Le Horde", popularnym wśród francuskiej ultralewicy portalu, pojawiło się ogłoszenie informujące do udziału w demonstracji w Poznaniu przeciw wizycie w tym mieście prezesa Ruchu Narodowego i posła niezrzeszonego Roberta Winnickiego.

"Otrzymaliśmy list od antyfaszystów z Poznania (w Polsce), którzy wzywają nas do przyjazdu i demonstracji przeciw wizycie skrajnie prawicowego posła i zrelacjonowania sytuacji w tym mieście – jeśli będziecie w regionie lub Berlinie (stamtąd to 2 i pół godziny pociągiem do 3 godzin samochodem). Każdy z nas będzie serdecznie powitany" – nawołują Francuzi, a podobne ogłoszenia pojawiły się na forach bojówkarzy Antify w Niemczech. O inicjatywie informuje tygodnik "Do Rzeczy".

bESIQeiL

Link do wydarzenia, które chcą wesprzeć anarchiści z Francji i Niemiec

Lewicowcy nazywają Winnickiego "neofaszystą propagującym ksenofobię". – Wygląda na to, że szykuje się najazd hord lewackiej dziczy, która będzie chciała doprowadzić do ulicznych awantur. Mam nadzieję, że państwo polskie skutecznie to uniemożliwi – mówi w rozmowie z tygodnikiem poseł. Parlamentarzysta apeluj do prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka i ministra Błaszczaka o powstrzymanie bojówkarzy.

Zobacz także: Anarchiści z całego świata w lipcu toczyli regularną bitwę z policją w Hamburgu

Autor tekstu zauważa, że w odpowiedzi na apele Antify na Facebooku już zwołują się narodowcy, którzy szykują się na starcie. W kwietniu 2017 roku anarchiści wdali się w bójkę z kibolami Lecha Poznań, zaatakowali też interweniujących funkcjonariuszy policji.

bESIQeiR

Źródło: DoRzeczy.pl

bESIQejm
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić