o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Anty-PiS rośnie w siłę. Najnowszy sondaż

37
Podziel się

4,6 proc. Polaków deklaruje czynne wsparcie dla obecnej władzy, a 13,2 proc. jest gotowych przeciwdziałać "dobrej zmianie". Przewaga aktywnych przeciwników nad aktywnymi zwolennikami PiS jest więc prawie trzykrotna - wynika z najnowszego sondażu IPSOS.

Anty-PiS rośnie w siłę. Najnowszy sondaż
(Agencja Gazeta)
bDYfzJOt

Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie serwisu OKO.press. Wynika z niego, że w porównaniu z grudniem 2016 r. armia "dobrej zmiany” zmniejszyła się (z 6,2 proc. osób deklarujących czynne wsparcie działań PiS do 4,6 proc.), wzrosły zaś siły "anty-pisowskiej partyzantki" (11,2 proc. osób deklarujących udział w protestach przeciw "dobrej zmianie" wobec 13,2 proc.). Szczegóły widoczne są w poniższej tabeli:

Kto broni dobrej zmiany? Niemal tylko PiS. Czynną obronę obozu władzy zadeklarowało 19 proc. zwolenników tej partii oraz 7 proc. elektoratu Kukiz'15. Wyższy odsetek aktywności prorządowej wystąpił w dużych miastach. Ponadto, potencjalnie najaktywniejsi na rzecz PiS są najmłodsi (18-24 lata) zwolennicy tej partii - aż 27 proc. z nich gotowych jest zasilić "armię prorządową".

bDYfzJOv

Oni są najbardziej zmobilizowani

Także po stronie opozycyjnej szczególnie aktywni są najmłodsi (35 proc.). Poza tym, udział w "partyzantce" częściej (31 proc.) zgłaszają osoby z wykształceniem co najmniej średnim niż bez matury (20 proc.).

Poparcie protestu obecne jest we wszystkich elektoratach, poza PiS. Największa mobilizacja opozycyjna wystąpiła wśród wyborców Razem (56 proc.).

Sondaż IPSOS został przeprowadzony 17-19 marca, metodą CATI (telefonicznie), na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1001 osób.

bDYfzJOW
KOMENTARZE
(37)
AntyPis
4 lata temu
PIS - Kaci Polskiej Demokracji
SWEET TIME.
4 lata temu
"4,6 proc. Polaków deklaruje czynne wsparcie dla obecnej władzy, a 13,2 proc. jest gotowych przeciwdziałać "dobrej zmianie". Przewaga aktywnych przeciwników nad aktywnymi zwolennikami PiS jest więc prawie trzykrotna - wynika z najnowszego sondażu IPSOS."------- no do do dzieła pajace! Na barykady! Oszalała dzicz.
as
4 lata temu
Takie sondaże to robią nochale żydowskie
bDYfzJOX
Dudis
4 lata temu
To jest właśnie propaganda siana przez "niezależne media" polskie ,przepraszam niemieckie, które to chcą kłamstwem powtarzanym co godzinę przekonać społeczeństwo że dana partia to zło wcielone......
bodzio
4 lata temu
Niech Don Tadeo ojciec chrzestny czarnej mafii nadal obsadza stanowiska w obecnym rządzie to za 3 miesiące PiS nie przekroczy progu wyborczego.Wystarczy posłuchać młodzieży ze szkół średnich to będzie wiadomo dlaczego lecą w dół słupki "dobrej zmiany".Jak na razie 500+,nikt z przekręciaży nie siedzi,skorumpowany wymiar sprawiedliwości ma się dobrze/a przecież to PO i PSL wprowadzili mafię z ulic do życia politycznego,wymiaru sprawiedliwości i gospodarki.
ur
4 lata temu
Dalszy ciąg nagonki i straszenia PiSem. peowcy chcą odzyskać władzę dlatego tak szkalują pis
Zbrozło
4 lata temu
Inteligentny ale inaczej.A kto ci zniszczył konstytucje biedaku idź i kup sobie nową w księgarni.Podaj fakty gdzie ci konstytucję zniszczono? No chyba ze chodzi ci o książkę
Piotr
4 lata temu
Czysta propaganda!! Myślą, że tym sposobem zdobędą głosy niezdecydowanych bądź uciemiężonych! Muszę was zmartwić! Choćbyście nie wiem jakie kłamstwa stosowali, jakie kłody rzucali pod nogi obecnej władzy to i tak nic nie wskóracie!!! Wy już pokazaliście na co was stać!! Społeczeństwo powiedziało wam OUT!!!
vvv
4 lata temu
a co niemcy zagłosują za Polaków hahaha - czy jak to ma być hahahah przecież le.,.wa..ki nie u..da....czn-ik..i u siebie spraw nie pokładali. Media niemieckie o gwałconych kobietach nic nie mówią ale sondażami w Polsce się interesują !!!!koniec!!!
gosc
4 lata temu
peowcy chcą odzyskać władzę dlatego tak szkalują pis
gosc
4 lata temu
poacy to porąbany naródl
CURIK
4 lata temu
OKO press czy KAKAO press nazywajta jak chceta Polacy zdecydują a wam niemcy wara od Rządu Polskiego Demokratycznego a m,oże OKO press powie cos o wyborach w niemczech tacy znawcy hahahabababa CURIK
zorrro
4 lata temu
przecież już tyle UBeków i SBeków nie zostało haha OKO hahaha co to jest mi się ze sro..mem kojarzy np. oko bawole hahaha
bDYfzJOP
sabtrem
4 lata temu
Ostatnio moje dziecko..przyniosło do domu wieści ze szkoły...Gościli mianowicie Ministra Edukacji( rzecz dzieje się w Niemczech)...i oto co powiedział..Iż Polska to fenomen na skale Światową...Polacy mają Prezydenta..mają Panią Premier...a rządzi zwykły szary człowiek....(i tu padło pytanie czy ktoś wie o kogo chodzi)..Pan odpowiedział"..Pan Kaczyński".....Córa ma 16 ście lat...i stwierdziła,że nigdy się tak nie wstydziła tego,że jest Polką....Wszędzie się z Nas śmieją....Przez Prezesa.....Robi z Polski cyrk!!!!! Dramat....
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić