Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
aktualizacja

Archidiecezja twardo reaguje na nagrania z ks. Sową. Jest wezwanie na dywanik do arcybiskupa

28
Podziel się:

Ksiądz Kazimierz Sowa wrócił do archidiecezji krakowskiej. Ma spotkać się tam z abp Markiem Jędraszewski, metropolitą krakowskim. To konsekwencje nagrań z "Sowa&Przyjaciele", które wyciekły kilka tygodni temu.

Archidiecezja twardo reaguje na nagrania z ks. Sową. Jest wezwanie na dywanik do arcybiskupa
(PAP)

TVP Info opublikowało kilka tygodni temu nowe nagrania z podsłuchów w restauracji "Sowa&Przyjaciele". W spotkaniu - jak podała telewizja - mieli uczestniczyć m.in. b. rzecznik rządu Paweł Graś, b. minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński, b. szef BOR gen. Marian Janicki i ks. Kazimierz Sowa. Ksiądz Sowa miał tam mówić o tym, co zrobić z mediami niechętnymi PO.

"Nie zamierzam się tłumaczyć z faktu, że czasem spotkam się ze znajomymi przy okazji np. ich imienin. Ani z tego, że mam takich znajomych, a nie innych. Przepraszam natomiast za ubogą wersję kuchennej łaciny" - napisał na Facebooku ks. Kazimierz Sowa.

W poniedziałek rzecznik archidiecezji krakowskiej ks. Piotr Studnicki przekazał, że ks. Sowa ma odbyć spotkanie z metropolitą krakowskim abp Markiem Jędraszewskim na początku sierpnia. "Wtedy zostaną podjęte decyzje w jego sprawie" - napisał na Twitterze.

Afera taśmowa

Zobacz także: Tzw. afera taśmowa ciągnie się od 2014 roku i budzi wciąż kontrowersje:

O restauracji "Sowa&Przyjaciele" stało się głośno w związku ze sprawą nagrywania od lipca 2013 r. do czerwca 2014 r. osób z kręgów polityki, biznesu oraz funkcjonariuszy publicznych. Nagrano m.in. ówczesnych szefów: MSW - Bartłomieja Sienkiewicza, MSZ - Radosława Sikorskiego, resortu infrastruktury - Elżbietę Bieńkowską, prezesa NBP Marka Belkę, szefa CBA Pawła Wojtunika. W sumie, podczas 66 nielegalnie nagranych spotkań, utrwalono rozmowy ponad stu osób. Prokuraturze udało się ustalić tożsamość 97.

Źródło: WP Wiadomości

KOMENTARZE
(28)
e nde
5 lata temu
Szatanem w sutannie jest mnich który udaje świętoszka a jest po prostu biznesmenem Jego dawno powinno się zamknąć w zakonie o zaostrzonym rygorze.
czekamy na bi...
5 lata temu
no cóż - niejaki Sowa za dobór przyjaciól nie musi faktycznie przepraszac bo to szemrano-ubeckie towarzystwo prezentuje się okazale. Natomiast przeprosimy za "ubogie przekleństwa" zostają przyjęte - rozumiem że Sowa następnym razem POstara się o obfitsze i bardziej urozmaicone "wiązanki".
współczujący
5 lata temu
Sam jest sobie winien, dał się podpuścić chłopaczkom z PO i TVN, którzy do firmowania swoich pomysłów potrzebowali przytakiwania jakiegoś duchownego bo tak lepiej wyglada i się kś. rozochocił bez umiaru.Teraz najlepiej jakby dostał malutką parafię z drewnianym kościołem i niech pokarze na czym polega ewangelizacja od podstaw .
Jozio
5 lata temu
niech sprzata w kosciolach na cos sie jeszcze przyda ks. Sowa.
kółka różańco...
5 lata temu
ks. Sowa juz powinien pastować podłogi we wszystkich kościołach diecezji! Na kolanach i małą szczoteczką.
amen
5 lata temu
Przez taką opieszałość, abp Jędraszewski dużo traci w oczach wiernych! A po co czekać aż do sierpnia? Czy wtedy mniej się kurzy i lepiej wszystko zamiatać pod dywan?
qeq
5 lata temu
wygląda jak młodszy brat Rydzyka :-)
hyn
5 lata temu
następny biznesmen w koloratce-żyjący skromnie :)-zażerający się wykwintnymi daniami za grubą kasę-jak w starym porzekadle "kto ma księdza w rodzie,tego bieda nie ubodzie'
`
5 lata temu
wystarczy sowe dobrze wybatożyć publicznie a dziób zamknie na pewno !!! :D
olo
5 lata temu
kapłan politykier się znalazł,na tacę nie daję bo im się w durnych łbach przewraca
AP
5 lata temu
Potrzeba Franciszka, w tym samym dniu kiedy się dowiaduje o przestępstwie i kompromitacji, wywala winnego...
zobaczymy
5 lata temu
Proszę popatrzeć.Księdza Lemańskiego bardzo dobrego kapłana biskup Hoser tak bardzo upokorzył i za co? A tu ks.Sowa zachowuje się jak cywil bo chodzi bez koloratki,zachowuje się jak polityk , spotyka się z oświeconymi menelami i czy on jest jest jeszcze księdzem?Arcybiskup krakowski powinien go pogonić i zabronić takiego postępowania. Tylko gdzieś pisano ,że to pupilek biskupa warszawskiego Nycza i jest nie do ruszenia. Zobaczymy.
SiP
5 lata temu
Współczuję krakowianom. Czym musieli podpaść papieżowi, że ich ukarał takim metropolitą. Wybawił łodzian a krakusów?
osa
5 lata temu
jakiś demon go nawiedził i zapomniał kim jest -- brak przyzwoitości księdza i ,, dywanik ,, to słuszna decyzja -- ksiądz kompromituje cały stan duchowny , to musi być reakcja i kara by inni zachowywali się godnie a nie jak mafiozi--- chcemy duchownych o czystych myślach i rękach .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić