o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Arcybiskup Marek Jędraszewski komentuje słowa o "tęczowej zarazie". "Spotykam się z zarzutami"

30
Podziel się

Metropolita krakowski nawiązał do swojego kontrowersyjnego porównania dotyczącego ideologii LGBT. Hierarcha krytykował też wprowadzenie pojęcia "małżeństw" par homoseksualnych. Duchowny zdradził również, co myśli o problemie pedofilii w Kościele.

Arcybiskup Marek Jędraszewski przyznał, że spotyka się z zarzutami za porównanie ideologii LGBT do "tęczowej zarazy"
Arcybiskup Marek Jędraszewski przyznał, że spotyka się z zarzutami za porównanie ideologii LGBT do "tęczowej zarazy" (East News, Tomasz Jastrzebowski)
bELeGNlx

Arcybiskup Marek Jędraszewski podczas homilii w rocznicę Powstania Warszawskiego nawiązując do sytuacji w Polsce powiedział kontrowersyjne słowa o "tęczowej zarazie". Metropolita krakowski został skrytykowany za tę wypowiedź, ale w jego obronie pojawiły się też głosy poparcia. Teraz duchowny tłumaczy, co miał na myśli komentując w ten sposób ideologię LGBT.

- To jest pewien program kierowany do naszych umysłów i serc po to, żeby doprowadzić nas do zupełnie nowego odczytania siebie i świata oraz naszego przeznaczenia. To ideologia podobnie jak czerwona, bolszewicka czy hitlerowska. One są niezwykle niebezpieczne, bo dotykają istoty naszego ducha - mówi abp Jędraszewski w rozmowie z TV Republika.

bELeGNlz

Metropolita krakowski przyznał, że "spotyka się z zarzutami o to, jak mógł porównać LGBT do czerwonej zarazy". - W czasach Powstania Warszawskiego i później nie można było mówić o zarazie i ideologii. Mówiono o prawdzie, światopoglądzie naukowym. Dzisiaj możemy wrócić do tej prawdy. Inny świat jest bez Boga i dekalogu - to jest zaraza - przekonywał.

Zobacz także: PiS wybrał Pawłowicz i Piotrowicza do TK. Kamiński: Kaczyński ma gdzieś Polaków

Abp Jędraszewski uważa, że "ideologia LGBT jest zaprzeczeniem tej wizji, jaką miał Pan Bóg, stwarzając człowieka na swój obraz i podobieństwo". Hierarcha skomentował też wprowadzenie do potocznej mowy określenia "małżeństw" par homoseksualnych. - To bardzo perfidna operacja na języku znana z czasów bolszewickich. Zmienia się myślenie człowieka, zmieniając treść pojęć - stwierdził.

bELeGNlF

Duchowny odniósł się też do sprawy pedofilii w Kościele. - Taki problem był i może jeszcze w jakiejś mierze jest. Ilość tych naprawdę bardzo złych zdarzeń sięga zaledwie kilku procent, jeśli chodzi o księży. Robi się z Kościoła, a właściwie z duchownych osoby, które są jedynie odpowiedzialne za tej odrażający proceder. Tymczasem w skali jest bardzo mała liczba winnych. Dużo bardziej szeroki jest problem społeczny, o którym trzeba mówić - zakończył.

Źródło: TV Republika

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELeGNma
KOMENTARZE
(30)
słusznie
2 lata temu
Jeszcze jedna z wielu pomyłka kościoła .
kika
2 lata temu
W kościele już nie ma boga jest nowa elita kler.
Anka
2 lata temu
Zajmij się gościu problemami swojego tylka a nie oglądaj na inne.
bELeGNmb
quidz
2 lata temu
Czarny, który szczuje białych na tęczowych mówiąc że to robota czerwonych.
Św. Inkwizyto...
2 lata temu
To niepojęte, zacofanie i średniowiecze. Gdzie wiara w człowieka, miłość i miłosierdzie.
mieszko
2 lata temu
Może by tak jędraszewski powiedział coś o czarnej zarazie która trawi Polskę od 966roku?
Katoliczka
2 lata temu
Według Biblii kiedyś małżeństwo to stanowiły dwie żony i mąż.Jakoś o takich "dewiacjach " kościół milczy.Dzwon głośny bo w środku pusty jak to mowi stare przysłowie.A najgłośniej krzyczą ci , którzy własne przewinienia i krzywdy wyrządzone innym uważają za "nic złego ". Ot pasterze... ŻENADA
pzt
2 lata temu
przypominam o piekle . abepe zapomniał?
janusz
2 lata temu
o pedofilach w kościele niech się wypowie a nie odwraca uwagę od własnych przestępstw!!!! jakoś od tzw LGBT nic złego mnie nie spotkało! od kościoła katolickiego i owszem!
az
2 lata temu
Pan Bóg z pewnością nie chciał by jego uczniowie napastowali dzieci, opływali w luksusach, okłamywali wiernych,byli pazerni na kasę i władze. Dlaczego ksiądz nam wmawia, że dziecko urodziło się kalekie bo Bóg tak chciał ale, że urodziło się homoseksualne to już Bóg nie ma z tym nic wspólnego. Pomieszanie z poplątaniem.
czekamy na ew...
2 lata temu
ależ gadaj o zarazie w której uczestniczysz- mało to wśród was homoseksualistów i pedofilów? Do Benedykta milczeliście :)))))))))), ale teraz już możecie się nie kryć :)))))). Porządny Papież przez obłudników musiał abdykować.....
lili
2 lata temu
CENZOR LIKWIDUJE WPIUSY DEMOKRACJA
i co z nim zr...
2 lata temu
problem pedofilii w kościele był? serio
bELeGNlT
marek
2 lata temu
tak mówi .... a później z kolegami z pracy pojedzie na karnawał w rio :-)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić