Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Arcybiskup Marek Jędraszewski o LGBT. "Pogańska ideologia"

86
Podziel się

Metropolita krakowski uważa, że ideologia LGBT "podważa wszystko, co na temat człowieka głosi wiara chrześcijańska". Arcybiskup Marek Jędraszewski wezwał do mobilizacji modlitewnej za Polskę i Kościół.

Arcybiskup Marek Jędraszewski wygłosił kolejne kontrowersyjne słowa o LGBT
Arcybiskup Marek Jędraszewski wygłosił kolejne kontrowersyjne słowa o LGBT (Agencja Gazeta, Adrianna Bochenek)
bELfNEJN

- LGBT to prawdziwie pogańska ideologia, która odrywa nas od prawdy o człowieku i wprowadza na tory, w których jako ludzie tracimy swoją tożsamość wyrastającą z naszej struktury biologicznej, określającej nas czy to jako kobiety, czy jako mężczyzn. Podważa to wszystko, co na temat człowieka głosi chrześcijańska wiara - mówi arcybiskup Marek Jędraszewski w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

Duchowny szukał podobieństw ideologii LGBT z tą nazistowską i bolszewicką. - Ich walka z chrześcijaństwem zawsze odbywała się z określonym językiem - kontynuował. Jego zdaniem różnica jest obecnie jedynie w "bardziej perfidnych środkach, dzięki którym ideolodzy mogą mieć ogromny wpływ na ludzi".

bELfNEJP

Według metropolity krakowskiego obecne czasy to "dziejowy etap i czas kolejnego zmagania się sił dobra i zła, który wpłynie na oblicze kulturowe zarówno Polski jak i Europy". Abp Jędraszewski wezwał również do mobilizacji modlitewnej za nasz kraj i Kościół. Uważa również, że marsze równości "profanują wizerunek Matki Bożej i depczą najbardziej święte wartości oraz kpią i szydzą z Eucharystii".

Zobacz także: Zobacz też: Czy na pewno wiesz, jak oddać ważny głos? Krótki poradnik
bELfNEJV

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELfNEKq
KOMENTARZE
(86)
malkontent
2 lata temu
Zarazy bywały zawsze ,według biskupa była "czerwona" i jest "tęczowa " . Zapomniano o "czarnej " - ospie .
🌎🌍🌏
2 lata temu
W kraju gdzie ludzie na powaznie mysla ze Maryja jest krolawa Polski, to trudno zeby nie byla zacofana.
Niestety
2 lata temu
W kraju gdzie ludzie na powaznie mysla ze Maryja jest krolawa Polski, to trudno zeby nie byla zacofana.
bELfNEKr
Byc moze
2 lata temu
Prawdziwy Polak jest pijany.
😎
2 lata temu
Europa idzie do przodu, Polska idze do tylu zeby odnalezc sredniowieczne zacofanie. Tylko Polska i kraje muzulmanskie maja religijnych dowodcow walczacych z wiatrem.
Jan
2 lata temu
Jestem dumny z tego że abp jedraszewski był kiedyś moim profesorem historii filozofii współczesnej genialnie potrafił objasnic husserla
dawid
2 lata temu
A ja poproszę merytorycznie co źle powiedział Arcybiskup, co źle powiedział, co jest niezgodne z nauką chrześcijańską i biblią - m e r y t o r y c z n i e ! Bo najprościej jest wyzwać człowieka bo się ma inne poglądy. Nauka chrześcijańska rozwijała się ponad dwa tysiące lat, LGBT istnieje może od 20 lat. Czy ta ideologia wniosła cos nowego do kultury poza pretensjami do innych że docenią jej fantazyjnych i tak naprawdę nieludzkich postulatów ? Chodzi po ulicach i wyzywa wszystkich od homofobów cokolwiek by to znaczyło i żąda równouprawnienia czyli tłumacząc z polskiego na polskie - prawa do bycia wyrocznią (w statusie wyższym od religijnego) w zakresie tego co jest dobre a co złe. Dąży do totalitarnej kontroli nad ludźmi i zastraszania jednostek myślących inaczej. Sorry rozumiem matkę która ma syna geja że pójdzie w jakimś marszu bo chce pokazać że go wspiera ale nie rozumiem geja który żąda by ludzie zrezygnowali z wiary, prawdy, prawa do własnego osądu bo on gej ma jedyną rację.
Jasiu
2 lata temu
Arcybiskup o pedofilach i gwałcicielach w sutannach nie chciał nic powiedzieć ? Tylko LGBT mu przeszkadza ? Krzywda ludzka nic ??
as
2 lata temu
Bardzo mądre słowa...a prawda najbardziej boli zainteresowanych
Wolny Polak
2 lata temu
W sumie top bp. Jędraszewski ma rację. Promocja zboczeń jest okropna.
gość
2 lata temu
Niech Biskup Jędraszewski broni wartości z pełną odwagą .
krakus
2 lata temu
prawda was w oczy kole.........prawdziwa rodzina to chlopak i dziewczyna.i nigdy to sie nie zmieni
Polak
2 lata temu
Ma chłop rację
bELfNEKj
Snake
2 lata temu
Kochaj Geja swego jak siebie samego..........to chyba nie o takie przykazanie miłości Wam chodzi ludzie.Oczywiście mamy szanować każdego bliźniego ale na początku świata był mężczyzna i kobieta...........nie mężczyzna i mężczyzna tak nie powstało by życie jasne chyba jak słońce.........!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić